Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
3 53005
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Cecha zabawki
więcej... mniej
Materiał zabawki
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Front szafki
więcej... mniej
Kolor stelaża, nóg stołu
więcej... mniej
Dostępność
więcej... mniej
Filtry
Rozwój zmysłów

Integracja sensoryczna malucha – rozwój zmysłów u dziecka

Dla każdego rodzica bardzo ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dokłada wszelkich starań, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Wolny czas poświęca się na zabawę, a także rozwój poprzez zabawę. Najczęściej jednak rodzic skupia się na rozwoju mowy oraz motoryki małej i dużej, ponieważ tutaj widoczne są efekty starań, a także kładzie się nacisk na kształtowanie tych podstawowych umiejętności. Tymczasem często zapomina się o tym, że taki sam nacisk, jak na kształtowanie tych podstawowych umiejętności, powinno kłaść się na rozwój zmysłów u dziecka - dotyku, wzroku, słuchu, smaku, węchu. Integracja sensoryczna w pierwszym momencie dla rodziców może brzmieć nieco abstrakcyjnie, jednak tak naprawdę jest to możliwe do samodzielnego ćwiczenia w domu w ramach zabawy z dzieckiem.

Rozwój zmysłów dziecka odbywa się już w brzuchu mamy, dlatego tak dużo słyszy się o tym, aby mówić wtedy do niego. Dużo mam skupia się na tych aspektach podczas ciąży, jednak po urodzeniu dziecka często się o tym zapomina. Tymczasem integracja sensoryczna i sensomotoryka mają znaczący wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka. Jedno i drugie opiera się na dostarczaniu mu zewnętrznych bodźców dotykowych oraz wizualnych, które mają za zadanie stymulować zarówno zmysły dziecka, jak i motorykę małą i dużą, przyspieszając tym samym osiągnięcie przez dziecko dojrzałości psychomotorycznej.

Integracja sensoryczna jest coraz popularniejsza, coraz więcej ośrodków posiada ją w swojej ofercie. Rodzice często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ nie mają pewności ani wiedzy, jak rozwijać zmysły dziecka. Tymczasem integracja sensoryczna malucha może być z łatwością prowadzona w domu za pomocą przedmiotów znajdujących się w domu (różnorodne olejki, przyprawy, faktury), ale warto również zaopatrzyć się w produkty z szerokiej oferty sklepu internetowego Moje Bambino, w którym z łatwością odnajdą Państwo ciekawe produkty do samodzielnych, domowych ćwiczeń rozwijających zmysły.