undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
3 2000
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Filtry
Rozwój emocjonalny i społeczny

Rozwój edukacji społecznej u dzieci - pomoce i artykuły

Umiejętność radzenia sobie przez dziecko w dorosłym życiu w wielu, czasem niełatwych sytuacjach, zależy od właściwego przygotowania go do tego, między innymi przez szkolnych pedagogów. Żeby uczniowie potrafili prawidłowo komunikować się z otoczeniem i zachowywać odpowiednie standardy, należy wpajać w nich określone normy i wartości już od najmłodszych lat.
Edukacja społeczna u dzieci zaczyna się w rodzinnym domu, ale to szkoła, gdzie spędzają większą część dnia odgrywa tu kluczową rolę. Pomoce szkolne do edukacji społecznej, które ma do zaproponowania sklep Moje Bambino to artykuły w przyjemny i naturalny sposób rozwijające u uczniów szereg poprawnych zachowań. Są to między innymi gry uczące stosownej kultury osobistej i uprzejmości wobec innych. Znaleźć można też akcesoria do zabawy, które rozwijają wrażliwość emocjonalną, uczą wyrażania uczuć i odczytywania ich u innych. W szkołach i przedszkolach na pewno przydadzą się wszelkie pomoce i artykuły dydaktyczne wprowadzające w świat zasad na drodze, przejściu dla pieszych czy uczące ostrożności oraz rozwagi na co dzień. Doskonałym pomysłem, jeżeli chcemy najmłodszych nauczyć przestrzegania zasad, są plansze na których ujęto zarówno prawa jak i obowiązki ucznia. Rozwój edukacji społecznej znacząco wpływa na późniejsze umiejętności interpersonalne, pewność siebie, a także nawiązywanie wartościowych relacji.
Te proste, a zarazem niesamowicie przydatne w placówkach oświatowych artykuły, zostały stworzone z myślą o kształtowaniu postaw społecznych i rozwoju emocjonalnym dzieci. Ich cena jest wyjątkowo atrakcyjna, dlatego powinny one być elementem wyposażenia przedszkoli, szkół i ośrodków wychowawczych.