Pomoce do ćwiczeń oddechowych w logopedii

Ćwiczenia oddechowe w logopedii – pomoce dydaktyczne

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci borykających się z trudnościami z artykulacją dźwięków są jednym z zadań, które wykonują dzieci podczas pracy z logopedą nad właściwą wymową. Bardzo często to właśnie nieprawidłowy tor oddechowy podczas mówienia sprawia, że dziecku trudno jest uzyskać określone dźwięki czy sylaby. Pracujący nad tym logopedzi powinni koniecznie zaopatrzyć się w swoim gabinecie w odpowiednie pomoce dydaktyczne do ćwiczeń oddechowych.


Gabinet logopedyczny to prawdziwa skarbnica różnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym praca nad artykulacją dźwięków, prawidłowym ułożeniem języka i ust oraz wymawianiem trudnych głosek jest prostsza. Poprzez zabawę w głuchy telefon czy dmuchanie kolorowych piórek, dziecko bez większego trudu angażuje się w ćwiczenia, które w przyszłości pomogą mu w pracy nad wadą wymowy, nie czując wcale, że wkłada w to wysiłek! Przy pomocy barwnych, przyjaznych zabawek bardzo łatwo można wyćwiczyć prawidłowy tor oddechu, który jest niezbędny w dalszej pracy nad wymową.


Jakie zabawki warto mieć w gabinecie?

Oprócz zabawek stymulujących lewą półkulę, czy wzmacniających nabyte już umiejętności logopedyczne, warto trenować też podmuch - jego siłę, czy umiejętność kierowania go w odpowiednią stronę. Ćwiczenia fonacyjne dla dzieci stanowią jedną z najważniejszych umiejętności, które należy rozwinąć, aby móc później pracować nad rozwijaniem kolejnych zdolności mówienia. Logopedia dzięki różnym ciekawym pomocom dydaktycznym jest dla dzieci przyjemnymi zajęciami, które nie sprawiają trudności i nie kojarzą się ze żmudnym powtarzaniem trudnych wyrazów, a z beztroską zabawą. Im więcej zabawek logopedycznych jest w gabinecie, tym łatwiej urozmaicać dzieciom zajęcia każdego dnia!

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę
WeedesignSupp.backlink.title.3 WeedesignSupp.backlink.title.3