Robot edukacyjny Photon

Robot edukacyjny Photon do placówek dydaktycznych

Kreatywne zabawki wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwalają na łączenie nauki z zabawą. Dzięki nim dziecko nie tylko nabywa nowych umiejętności, lecz także zaznajamia się z tajnikami programowania i świadomego korzystania z technologii. To, co dziś jest przyjemną zabawą, może zachęcić młodych odkrywców do poszerzania swoich pasji i w przyszłości otworzyć drogi do pracy w dziedzinie IT.
Roboty edukacyjne – możliwości
Roboty edukacyjne, wyposażone w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, angażują dzieci, które przy ich pomocy chętniej uczą się nowych zagadnień. Praca z robotem rozwija zdolności logicznego myślenia i analizy, dlatego roboty są często wybierane przez nauczycieli, którzy korzystając z bogatej bazy scenariuszy, przeprowadzają oryginalne lekcje matematyki, geografii, czy języków obcych. Doskonałym wyborem do placówek dydaktycznych jest robot edukacyjny Photon, którego można dowolnie programować. Urządzenie przygotowane we współpracy z psychologami ma stymulować rozwój dzieci, również podczas pracy w grupie, zwracając uwagę na aspekt społeczny wykonywanych czynności.

Pierwsza nauka programowania

Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Dzieci mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.
Robot do programowania Photon wraz z przygotowanymi dla nauki aplikacjami, może być przeznaczony do pracy zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi, dając możliwość programowania go z poziomu urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Akcesoria takie tak fiszki, moduły tematyczne czy maty dydaktyczne uatrakcyjniają pracę z robotem, dodatkowo uczą dzieci wykorzystania technologii w codziennym życiu, współpracy i rozwiązywania problemów.