Photon Moduł Robotyka i kodowanie

Kod produktu: 821226
Dostępny

2 799,90 zł­­

Brutto
Opis

Skład zestawu:

 • robot Photon EDU, 2 szt. Więcej informacji >>
 • BBC micro:bit, 2 szt.
 • uchwyt baterii do BBC micro:bit
 • dedykowana aplikacja z 15 scenariuszami zajęć
 • Photon Magic Dongle, 2 szt.
 • kable USB i microUSB, 2 kpl.
 • adapter USB - microUSB, 2 szt.
 • uchwyt do robota, 2 szt.
 • magnes neodymowy, 2 szt.

 

Moduł Robotyka i Kodowanie jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia uniwersalnej pomocy dydaktycznej, która wesprze nauczycieli informatyki w kształtowaniu kompetencji z zakresu STREAM (z ang. Science, Technology, Robotics, Engineering, Arts, Mathematics). Połączyliśmy minikomputer micro:bit oraz interdyscyplinarnego robota Photon, kompatybilnego ze wszystkimi popularnymi środowiskami programowania, tworząc wyjątkowy zestaw do prowadzenia lekcji zarówno z programowania, jak i robotyki.

To gotowy zestaw pomysłów i akcesoriów, dzięki któremu przeprowadzisz kilkanaście ciekawych i angażujących lekcji informatyki w szkole ponadpodstawowej. Wykorzystaj nieograniczone możliwości integracji robota Photon oraz mikrokontrolera BBC micro:bit i pokaż swoim uczniom, jak fascynującą dziedziną jest programowanie i robotyka! Moduł powstał z myślą o nauczycielach informatyki. Umożliwia realizację wybranych elementów podstawy programowej, a także wybranych celów kształcenia ogólnego zgodnie z podstawą programową dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum. Ćwiczenia zostały przygotowane w taki sposób, aby wspierać nauczyciela przez cały okres prowadzenia lekcji na wybranym etapie nauczania.

Każdy z 15 scenariuszy zajęć zawiera:

 • cele zajęć i informacje o nawiązaniu do podstawy programowej
 • szczegółowe wskazówki krok po kroku, jak przeprowadzić zajęcia
 • odwołanie do gotowych materiałów ułatwiających wprowadzenie tematu (m.in. animacje, schematy połączeń, zrzuty ekranu)
 • skrypty z przykładowym rozwiązaniem


Scenariusze przeznaczone są na 45 minut zajęć i dostępne są w wersji elektronicznej, w dedykowanej aplikacji dla nauczyciela – w łatwy sposób możesz je wydrukować w zależności od potrzeb.

Nowe, zaawansowane możliwości programowania

Dzięki połączeniu robota z mikrokontrolerem, przed Twoimi uczniami otwiera się ogrom nowych, zaawansowanych możliwości. Będą mogli tworzyć i programować działanie własnych urządzeń, m.in. wykorzystując potencjał czujnika temperatury, możliwości wykrywania dźwięków czy pola magnetycznego… a to dopiero początek! Mariaż obu technologii umożliwia zarówno bezprzewodową, jak i szeregową komunikację pomiędzy urządzeniami oraz możliwość korzystania z kilku środowisk programistycznych. Korzystanie z zestawu pozwoli uczniom na zdobycie unikalnych umiejętności, bardzo cennych na rynku pracy, który wymaga elastyczności i otwartości na nowe języki programowania oraz rozwiązania sprzętowe.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY - Zobacz, jak ogromne możliwości daje integracja robota z mikrokontrolerem micro:bit:

 • Stacja pogodowa - Naucz robota poprawnie interpretować wartości czujnika temperatury i spraw, aby stał się interaktywną stacją meteorologiczną.
 • Inteligentny dom – jak działają beacony? - Stwórz czujnik obecności domowników i spraw, aby robot Photon rozpoznawał Twoją obecność, nawet przez ścianę, czy zamknięte drzwi.
 • Pilot do zdalnego sterowania robotem - Zaprojektuj od zera i zakoduj zupełnie nowy interfejs sterowania dla robota Photon. Wprowadź sterowanie ruchem, przyciskiem, a może głosem – wszystko zależy od Twojej wyobraźni!
 • Wykrywacz pola magnetycznego - Czy przy pomocy niewielkiego magnesu można wprawić robota w ruch? Wykorzystując odpowiednie czujniki i kodowanie sprawisz, że robot Photon będzie poruszał się pod wpływem zmiennego pola magnetycznego.


Zestaw stanowi kompletne narzędzie dydaktyczne i jest gotowy do działania od razu po wyjęciu z pudełka. W zależności od potrzeb można go łatwo rozbudować o kolejne roboty Photon i mikrokontrolery micro:bit.

 

Firma Photon Education została doceniona przez Education Alliance Finland, globalną firmę certyfikującą rozwiązania edukacyjne. Pomoce dydaktyczne oferowane przez markę zostały wysoko ocenione przez ekspertów w dziedzinie nauczania. 
 

DARMOWE KONSULTACJE
Polecane

Polecane