undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
39 49900
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Filtry
Programy multimedialne terapeutyczne dla dzieci

Multimedialne programy edukacyjne dla dzieci

Pierwsze lata życia są dla dziecka bardzo istotne, jeśli chodzi o rozwój poznawczy. Wtedy to kształtują się wzorce zachowań i reakcji na różnorodne bodźce płynące z otoczenia. Niekiedy odbiór ten bywa zaburzony. Wtedy trzeba powziąć działania, które doprowadzą do poprawy niekorzystnego rozwoju, nakierowania go na odpowiednie tory. Jedno z takich kół ratunkowych stanowi odpowiednia terapia.

Integracja sensoryczna (terapia) jest rodzajem działań o charakterze terapeutycznym, mających na celu umożliwienie prawidłowego rozwoju w zakresie odbioru wrażeń zmysłowych (percepcji), ich odpowiedniej segregacji, a także ich oceny oraz interpretacji przez mózg (przetwarzania informacyjnego). Dzięki właściwemu funkcjonowaniu powyżej wymienionych czynności reakcja na wspomniane bodźce może być adekwatna do sytuacji, w której się one pojawiły.

Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona poprzez specjalne programy multimedialne dla dzieci. Mowa tutaj między innymi o różnego rodzaju modułach interaktywnych (reagujących na określone działania dziecka), matach do gry, czy aktywnych planszach. Program multimedialny, aby należycie spełniał swoje zadania, musi przede wszystkim angażować różne zmysły (np. wzrok, słuch, dotyk) w tym samym momencie. Równoczesność występowania bodźców płynących do różnych zmysłów jest tutaj absolutną podstawą.

Niewątpliwie multimedialne programy edukacyjne to przyszłość szkolnictwa, a także wszelkich działań, które sprzyjają korygowaniu zaburzeń o charakterze sensorycznym i poznawczym.