Pomoce dydaktyczne do nauki zegara i określenia godzin dla dzieci 

Umiejętność odczytywania godziny na zegarze analogowym dla dorosłych jest tak naturalna, że... aż trudno jest nauczyć tego własnego dziecka. Tym bardziej trzeba w to więc włożyć energię, aby już niebawem dziecko posługiwało się zegarkiem równie precyzyjnie jak jego rodzic. Naukę tę warto sobie ułatwiać - wtedy wystarczy kilka dni, by uczeń całkowicie opanował tę trudną dla niego sztukę.
Jak nauczyć dziecko zegara, aby szybko osiągnąć wymarzony efekt? Najlepiej zacząć naukę, gdy ma ono około 7 lat. Wtedy jest już wystarczająco duże, aby pojąć, że umiejętność odmierzania czasu jest bardzo istotna dla całodziennych planów zajęć. To również czas, w którym pierwszoroczniak ma już opanowane litery i cyfry, więc umie się nimi swobodnie posługiwać. Nauka zegara dla dzieci musi kojarzyć się z czymś przyjemnym, warto więc pozytywnie wzmacniać w nim te emocje poprzez udostępnienie ciekawych materiałów edukacyjnych. Pomoce edukacyjne mają zwykle postać kolorowych tarcz zegara z odpowiednim oznakowaniem oraz mobilnymi wskazówkami. W kwestii jaką jest nauka zegara, ćwiczenia polegające na zgadywaniu ustawionej pozycji wskazówek wydają się być najbardziej przydatne. Prosta nauka godzin dla dzieci powinna obejmować pokazanie różnych form odmierzania czasu - na klepsydrze, minutniku, stoperze, zegarze cyfrowym i analogowym. Maluch musi rozumieć pojęcie jednostek czasu i kojarzyć, ile trwają poszczególne z nich. Następnym etapem może być nauka dzielenia tarczy zegara na pory dnia, godziny, półgodziny, kwadranse, a następnie minuty i sekundy.
Za pomocą prostych elementów edukacyjnych wielu rodzicom udaje się bez trudu opanować wraz z dziećmi umiejętność odczytywania godzin na zegarze. Jest to zabawa, która pozwala miło spędzić czas w gronie najbliższych, a przy okazji przyswoić dziecku przydatne mu umiejętności. Wykorzystywanie materiałów edukacyjnych nie tylko w szkole, lecz również w domu w czasie wolnym od nauki, może przynieść doskonałe efekty w postaci dziecka zmobilizowanego do edukacji i skupionego również na innych zadaniach!

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę
WeedesignSupp.backlink.title.1 WeedesignSupp.backlink.title.3