Drukarki 3D

Drukarki 3D do placówek edukacyjnych

Coraz częściej szkoły na całym świecie zwracają się ku bardziej kreatywnym sposobom nauczania uczniów, odchodząc od nudnych planów lekcji na rzecz nauki poprzez zabawę. Świat się zmienia, a wraz z nim musi zmieniać się edukacja. Aby przygotować dzieci do kariery w inżynierii lub projektowania oprogramowania 3D, szkoły szukają najlepszych drukarek 3D dla dzieci do edukacji. W rezultacie, wiele drukarek 3D zostało zaprojektowanych specjalnie z myślą o placówkach szkolnych.

Dobra edukacyjna drukarka 3D?

Łatwość użycia, szczególnie w przypadku młodszych uczniów. Jeśli nie potrafią obsługiwać drukarki, nie będą zainspirowani ani niczego się nie nauczą, więc prostota jest priorytetem. Drukarki 3D dla młodszych klas muszą być bezpieczne i proste w obsłudze, podczas gdy uczniowie na wyższym stopniu edukacji, tacy jak studenci inżynierii, będą rozwijać swe umiejętności i bardziej komfortowo będą się czuli pracując na bardziej złożonych drukarkach. Ponadto, niezawodność. Nauczyciele nie mogą uczyć na wadliwym sprzęcie - każda edukacyjna drukarka 3D musi być niezawodna. Na koniec, najlepiej gdyby drukarka 3D dla szkół była wyposażona w scenariusze lekcji, projekty klasowe lub interaktywne ćwiczenia. Firmy produkujące drukarki 3D skupiły się na rozwoju drukarek 3D jako narzędzi edukacyjnych, oferując pełne scenariusze lekcji, dostosowane do grup wiekowych.

Zalety drukarek 3D w szkołach:

Sprawia, że nauka jest interaktywna i aktywna: w przeciwieństwie do studiowania podręcznika lub oglądania wykładu, w przypadku druku 3D uczniowie czy studenci wchodzą w interakcję z maszynami i angażują się w drukowanie. Zachęca do zrozumienia świata rzeczywistego: wiele z tego, co jest nauczane w szkołach jest teoretyczne, zamiast zobaczyć wyniki i efekty przed sobą. Posiadanie wysokiej jakości drukarki 3D do tworzenia rzeczywistych części jest lepsze niż abstrakcyjne teorie i pomoże rozwinąć umiejętności inżynierskie i inteligencję przestrzenną ucznia. Co więcej, otwarta konstrukcja niektórych modeli pozwala uczniom zobaczyć z bliska proces drukowania, co nie zawsze ma miejsce w przypadku bardziej zamkniętych drukarek. Drukarki 3D do szkół oraz filamenty. które służą do wytwarzania przedmiotów ma zdecydowanie ma zastosowanie w nauczaniu druku 3D w szkołach.