Opis
• odpowiednia dla dziecka o wadze od 15 do 20 kg i wzroście od 115 do 125 cm
• wym. 100 x 140 cm
• waga 2 kg
Kołdra obciążeniowa to forma terapii stosowana w czasie snu dziecka. Kołderka delikatnie naciska na jego ciało i stymuluje układ proprioceptywny, który odpowiada za czucie głębokie (czyli zmysł orientacji ułożenia własnego ciała). Receptory tego układu znajdują się w mięśniach i ścięgnach i dzięki nim wiemy, w jaki sposób ułożone są nasze kończyny. Stymulowanie proprioreceptorów powoduje, że dziecko ma większą świadomość swojego ciała, ale także poprawia jego skupienie i koncentrację, rozluźnia, uspokaja, ogranicza zachowania autostymulacyjne oraz uczucie lęku i niepewności.
Najczęściej proponowaną wagą kołdry obciążeniowej jest od 10 do 15% masy ciała dziecka. Zbyt lekka nie będzie oddziaływać na receptory, a za ciężka będzie mogła nawet zaszkodzić, ponieważ pobudzi receptory zbyt mocno.
Rozmiar kołdry obciążeniowej powinien odpowiadać wzrostowi dziecka. Jej długość powinna być ok. 20 cm dłuższa od wzrostu, żeby można było swobodnie zakryć jego nogi podczas snu.
Materiał, z którego wykonana jest kołdra obciążeniowa jest w 100% naturalny.
Kołderki są pikowane, a między przeszyciami umieszczone są szklane mikro-kuleczki.
Stosowanie kołderki obciążeniowej powinno być ustalone z terapeutą integracji sensorycznej. Najczęściej zaczyna się od stosowania kołderki przez 30 minut w trakcie snu głębokiego. Potem, stopniowo wydłużamy ten czas.
Uwaga! Kołderka nie służy do całonocnego okrywania dziecka.
Różne wzory pokrycia, sprzedawane losowo.
• sprzedawane losowo
Polecane
Polecane