Program multimedialny do nauki matematyki

Znane wszystkim powiedzenie "Matematyka jest królową nauk" daje co jakiś czas znać o swojej prawdziwości nawet niedowiarkom. Przecież tak cenione i popularne obecnie programowanie nie istniałoby, gdyby nie informatyka, zakorzeniona w matematyce właśnie. Potrzeba wykształcenia i rozwoju kompetencji uczniów w zakresie pozwalającym im później kontynuować edukację informatyczną, powoduje, że na rynku pojawiają się liczne programy edukacyjne do nauki kodowania.

Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli, nasz sklep oferuje programy multimedialne do nauki matematyki, zwłaszcza te kładące nacisk na wzrost kompetencji w zakresie logiki, kryptologii i myślenia komputacyjnego. Adresatami serii takich jak nominowana w 2017 roku do prestiżowej nagrody wydawniczej The London Book Fair Excellence Awards "Matematyka bez reszty" czy "Programowanie w ruchu", są uczniowie młodszych klas szkół podstawowych.

Obydwie serie mają na celu rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, planowania oraz umiejętności analizowania i rozwiązywania problemów, jednak podczas gdy "Programowanie w ruchu" to raczej forma dużej gry planszowej, po której można się poruszać fizycznie i która nie wymaga użycia komputera, to "Matematyka bez reszty" jest aplikacją komputerową, bardzo starannie zresztą przemyślaną. Każdy z trzech zestawów umożliwia korzystanie z aplikacji zarówno w wersji online, jak i offline (co ma znaczenie przy złej jakości łączu internetowym), oraz na dowolnym nośniku (dedykowana na tablicę multimedialną, ale współpracuje również z komputerem czy tabletem). Jej szczególną cechą jest dwujęzyczność, która pozwala na równoczesne rozwijanie zarówno kompetencji matematycznych, jak i lingwistycznych. Zestaw zawiera również roczną licencję na dany produkt na całą szkołę, niezależnie od liczby uczniów, nauczycieli czy urządzeń, przy czym cena wznowienia na kolejny rok wynosi około 50% ceny aplikacji.