Program multimedialny Matematyka. Dyskalkulia mTalent

Kod produktu: 031901
Dostępny

2 490,00 zł­­

Brutto
Opis
Materiały dla nauczyciela

Program multimedialny mTalent MATEMATYKA. Dyskalkulia mTalent przeznaczony jest na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych, a także innych mających na celu kształtowanie i nabywanie umiejętności matematycznych na poziomie pierwszego etapu edukacyjnego (klasy I-III) lub wyrównawczo w klasach starszych.

Programy mTalent otrzymały wyróżnienie w prestiżowym konkursie Bett Awards 2021, dotyczącym rozwiązań edukacyjnych na świecie.

Zawiera ponad 600 ekranów interaktywnych (ćwiczenia typu: łączenie elementów, kategoryzowanie, zaznaczanie różnic, memo, gry pamięciowe, sekwencje, łączenie punktów, interaktywne puzzle, sudoku obrazkowe, ćwiczenia do pracy z grupą dzieci (np. interaktywne gry planszowe z pionkami, gry za tablice interaktywne), a także ćwiczenia oparte na tekście, np. zadania z treścią i inne), 200 kart pracy do wydruku oraz zestawu materiałów dodatkowych (klocki, liczmany, zegar,itp.) w jednym pudełku.

Przeznaczony jest dla terapeutów pedagogicznych i nauczycieli zajmujących się wspomaganiem dzieci w nabywaniu przez nie sprawności w zakresie liczenia i myślenia matematycznego.

Program mTalent MATEMATYKA. Dyskalkulia mTalent w usystematyzowany i nieszablonowy sposób wspomaga dzieci w zrozumieniu trudnych dla nich zagadnień.
Podany materiał cechują następujące rozwiązania metodyczne:

  • od konkretu do abstrakcji,
  • materiał bliski dzieciom (tzw. „Matematyka codzienności”),
  • zadania na logiczne myślenie,
  • ćwiczenie metodą tzw. małych kroczków – każde działanie jest rozdzielone na mniejsze etapy,
  • produkt zawiera matematyczne gry zespołowe, w których mogą brać udział pary lub grupy dzieci uczęszczające na zajęcia,
  • duża część materiału poświęcona umiejętności szacowania, a także odczytywaniu wykresów,
  • zadania na myślenie przestrzenne i perspektywiczne,
  • elementy kodowania, a także przykłady matematyki twórczej,
  • inne ćwiczenia terapeutyczne, np. ćwiczenia kształtujące percepcję wzrokową na materiale typowo matematycznym.


W programie mTalent MATEMATYKA I materiał ćwiczeniowy podzielony jest na 5 dużych działów, a w każdym z nich znajdują się klarownie wydzielone zestawy ćwiczeń, gdzie w sposób zrozumiały dla uczniów zostały wyjaśnione zagadnienia sprawiające im trudności:
1. Od jedności do wielkości
2. Dodawanie i odejmowanie, to całkiem proste zadanie
3. Mnożymy, dzielimy, liczbami się bawimy
4. Jak się nie zgubimy, cały świat zmierzymy
5. Trochę łamigłówek, dla mądrych główek

Dodatkowo w skład zestawu mTalent MATEMATYKA I wchodzą:

- tradycyjne elementy wyposażenia: kolorowe klocki, banknoty i monety polskie, zegar
- drukowane elementy wyposażenia: instrukcja użytkowania, dokument licencyjny, gwarancja, książka ze szkoleniem z zakresu tworzenia autorskich materiałów interaktywnych, a także poradnik metodyczny ze scenariuszami zajęć.

 

Seria produktów mTalent to gotowe narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne, zawierające tysiące ćwiczeń multimedialnych dla nauczycieli, terapeutów, pedagogów i logopedów do wykorzystania podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rewalidacyjnych, logopedycznych, korekcyjno- kompensacyjnych z dziećmi w wieku 5-11 lat w normie intelektualnej, lub niezależnie od wieku w przypadku dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Każdy program serii mTalent:
- zawiera podręcznik metodyczny, scenariusze zajęć, zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych, drukowalnych kart pracy, oraz KURS TWORZENIA MULTIMEDIALNYCH ZASOBÓW EDUKACYJNYCH na tablice i monitory interaktywne, komputery, tablety, w postaci bogato ilustrowanego przykładami podręcznika tworzenia gier i ćwiczeń interaktywnych do wykorzystania w edukacji i terapii. Kurs autorstwa wieloletniego wykładowcy akademickiego, przygotowującego przyszłych nauczycieli i terapeutów do pracy. Możliwość zakończenia kursu certyfikatem imiennym,
- umożliwia pracę z programem zarówno online w dowolnym miejscu i czasie (np. w domu) na każdym dostępnym urządzeniu (komputer, tablet, smartfon, tablica interaktywna, na systemach Windows, Android oraz iOS), jak i offline (bez dostępu do internetu) na komputerze, tablecie (np. w szkole, gabinecie),
- służy do wykorzystania podczas zajęć indywidualnych (np. w gabinecie, w poradni), jak i grupowych (w szkole, przedszkolu) np. przy tablicy lub monitorze interaktywnym,
- wykonany w technologii HTML5, a nie flash,
- jest opracowany przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, mających doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, jak i technologii na usługach terapii, a także tworzeniu (rozpoznawalnych na rynku) produktów wspierających diagnozę i proces terapeutyczny,
- zapewnia zgodność z zasadami dostępności - łatwiejsza obsługa oprogramowania przez osoby z niepełnosprawnościami - właściciel marki mTalent (Learnetic SA) jest również pierwszym w Polsce (z ramienia firm prywatnych) sygnatariuszem ogólnopolskiego projektu dotyczącego dostępności,
- umożliwia m.in. monitoring postępów podopiecznych, oraz zbieranie informacji szczegółowych np. na temat tego, z jakimi elementami mieli problemy.

Pracuj z mTalent również na odległość!

Niezależnie od okoliczności możesz kontynuować pracę z programami mTalent. W tym celu wykorzystaj multimedialne zasoby programów oraz funkcjonalności platformy mTalent.pl do prowadzenia terapii na odległość. Czy wiesz, że mTalent to jedyne na polskim rynku programy wspierające terapię, które pozwalają na pracę zdalną bez korzystania z zewnętrznego oprogramowania? Takie podejście gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych osobowych pacjentów i terapeutów oraz przebiegu zdalnej terapii.

Licencja na czas nieokreślony - 2 stanowiska online (wymagany dostęp do Internetu) + 2 stanowiska offline (praca bez dostępu do Internetu). Oprogramowanie dostępne na platformie mTalent.pl działa poprawnie na większości urządzeń typu: tablety, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy oraz tablicach interaktywnych (Firefox) i na monitorach dotykowych, na systemach Windows, Android oraz iOS.

WAŻNE: Licencja produktu jest jednostanowiskowa, co upoważnia do pracy on-line jednego zalogowanego użytkownika na dowolnym urządzeniu (w dowolnym miejscu i czasie) oraz do pobrania programu off-line na maksymalnie 2 urządzenia należące do Licencjobiorcy. Szkolenie online z obsługi programu GRATIS. BEZPŁATNE wsparcie techniczne producenta.

Programy z serii mTalent są zgodne z opublikowanymi przez MEN podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2020/2021, ze szczególnym uwzględnieniem „wykorzystania w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość”.

Polecane

Polecane

Dostępny
Dyskalkulia - pakiet ekspert
031964

3 989,00 zł­­
Podgląd
Oczekujemy na dostawę
Dyskalkulia - pakiet pomocy 1
199330

6 968,20 zł­­
Podgląd
Dostępny
Program multimedialny: Potrafię. Obszar matematyczny mTalent
031959

1 490,00 zł­­
Podgląd
Dostępny
Program multimedialny Rewalidacja 1 pakiet mTalent
031929

4 440,00 zł­­
Podgląd
Dostępny
Program multimedialny Rewalidacja 2 pakiet mTalent
031930

4 180,00 zł­­
Podgląd
Dostępny
Program multimedialny Percepcja wzrokowo-słuchowa Pakiet Ekspert mTalent
031936

3 890,00 zł­­
Podgląd
Niski stan magazynowy
Program multimedialny Percepcja słuchowa 1 i 2 Pakiet Ekspert mTalent
031952

3 890,00 zł­­
Podgląd
Podgląd
Podgląd