Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
5 21525
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Filtry
Pomoce do nauki kodowania i programowania

Programowanie dla najmłodszych, czyli kodowanie w szkole i przedszkolu

Chcesz dbać o rozwój swoich dzieci już od najmłodszych lat? Naucz je programować! Spokojnie, to programowanie dla najmłodszych nie musi się wiązać z nudnymi i trudnymi lekcjami. Wręcz przeciwnie - przy odrobinie zachęty Twoje dziecko może się przy tym świetnie bawić. Jak to możliwe?

Z pewnością sam zauważyłeś, jak łatwo dzieci potrafią nauczyć się obsługi dowolnego urządzenia elektronicznego. Parę chwil i poradzą sobie ze smartfonem, tabletem i komputerem. Rodzice często się dziwią - jak to możliwe, skoro im samym nauka przychodzi z trudnością? Obecnie dzieci wychowują się w innej rzeczywistości niż rodzice. Od najmłodszych dni stykają się z różnymi elementami cyfrowego świata. W związku z tym na bieżąco uczą się rozumieć to środowisko. Jest to naturalny element ich codziennego życia. Jakby tego było mało, pojawia się coraz więcej cyfrowych zabawek. Wszystko to razem wzięte uczy logicznego myślenia i przyzwyczaja do otaczającej cyfryzacji. W związku z tym nawet kodowanie w przedszkolu nie sprawia żadnego problemu.

Co z tego wynika? Dzieci w naturalny sposób uczą się obsługi elektronicznych urządzeń. Wystarczy więc tylko odrobina stymulacji, żeby zachęcić je do nauki programowania. Odpowiednie narzędzia sprawią, że kodowanie (w szkole również) to przyjemność, rozrywka. W jaki sposób? Te narzędzia opierają swoje działanie na kształceniu logicznego wyciągania wniosków. Programowanie dla dzieci ma pomóc w osiągnięciu konkretnego celu. Łącząc naukę z zabawą opierają się na podobnej zasadzie co układanie puzzli lub rozwiązywanie zagadek. W ten sposób kodowanie dla dzieci rozwija inteligencję dziecka oraz wyobraźnię. Nauczy się ono kreatywnie wykorzystywać technologię. Te umiejętności znacznie pomogą dziecku później - zarówno w zdobywaniu dalszej wiedzy, jak i w wykonywaniu różnych zawodów w dorosłym życiu.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór pomocy, żeby rozpocząć naukę opierającą się o programowanie i kodowanie dla dzieci. Są dostosowane do różnych przedziałów wiekowych. Z łatwością więc uda się dobrać coś co zainteresuje wasze dziecko. Wybór jest ogromny! Jeśli dziecko bardziej jest zainteresowane manualnymi zabawkami mogą mu się spodobać roboty do programowania. Jeśli zaś woli rozwiązywać zagadki na komputerze, spodobają mu się nasze fascynujące programy multimedialne. Zapraszamy do cyfrowego świata dla najmłodszych!