Musicarium. Folklor tradycyjnie
  • 145147
  • oczekujemy na dostawę
  • Darmowa dostawa!
490,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

Jedyne takie narzędzie do umuzykalniania dzieci - dla wszystkich nauczycieli wychowania przedszkolnego, szczególnie tych którzy nie posiadają przygotowania i wykształcenia muzycznego.

Podczas zajęć z Musicarium dzieci doświadczają urozmaiconej muzyki: od prostych melodii opartych na polskiej muzyce ludowej, poprzez muzykę rozrywkową, jazz i muzykę poważną. Różne tonalności, rytmy, ogromne bogactwo instrumentalne to elementy charakterystyczne dla Musicarium. Dzieci będą słuchać, porównywać, odróżniać poszczególne skale, wyczuwać zmianę metrum i barwy dźwięku - to wszystko jest możliwe, gdy wsłuchają się w muzykę.

Ponieważ podczas słuchania to słowa pochłaniają niemal całą naszą uwagę, w Musicarium znalazły się utwory bez tekstów – by można było skupić się wyłącznie na warstwie muzycznej. Wokalne powitania i zakończenia utworów "pa pa pa pa pa pa pa pam" wprowadzają dzieci w ich tonalność.

Inspiracją do stworzenia Musicarium były przede wszystkim wyniki badań przeprowadzone przez psychologa muzyki i pedagoga Edwina E. Gordona oraz badania etnograficzne Oskara Kolberga.

Najważniejszym pojęciem w Teorii uczenia się muzyki (MLT - Music Learning Theory) prof. Edwina E. Gordona jest AUDIACJA. Słowo to oznacza przyswajanie i rozumienie usłyszanej muzyki. Odpowiednikiem audiacji w mowie jest myślenie. Nie można nikogo nauczyć myślenia - to proces naturalny, umiejętność, którą dziecko zdobywa wraz z rozwojem, poznawaniem i kojarzeniem faktów. Podobnie jest z audiacją. Umożliwiając doświadczanie muzyki, dajemy szansę na rozwój. Podstawą jest słuchanie. Później przychodzi czas na wykonywanie muzyki – śpiewanie, komponowanie i improwizowanie przy wykorzystaniu swojego naturalnego instrumentu – głosu. Ostatnim etapem jest nauka gry na instrumentach i teoretyczne zrozumienie muzyki. Celem Musicarium jest rozwój myślenia muzycznego.

Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje. Poprzez odpowiednie dźwięki możemy wspierać i stymulować zmysły najmłodszych, tym samym pomagając im w rozwoju.

Dotyczy to wszystkich dzieci – także tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – np. ze spektrum autyzmu. W Musicarium wykorzystujemy rytm, który jest czynnikiem porządkującym, dzięki czemu jest przewidywalny. A przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa.

Muzyka w ruchu i przez zabawę

Musicarium to również różnorodne ćwiczenia, które pozwalają na rozwój audiacji poprzez ruch towarzyszący muzyce. Płynne intuicyjne ruchy, swobodny taniec, klaskanie, rytmiczne maszerowanie to tylko niektóre z propozycji, jakie znajdziemy w Musicarium.

Każda część Musicarium to:
• 12 utworów na pen-drive nagranych przez profesjonalnych muzyków; melodie zostały opracowane i zaaranżowane tak, aby możliwie najlepiej poznawać bogactwo polskiej kultury muzycznej,
• blisko 60 zajęć i aktywności dopasowanych do melodii i przygotowanych tak, by mógł z nich korzystać każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego,
• kolorowanki z ilustracjami dopasowanymi do utworów,
• przedmioty do aktywności rytmiczno-ruchowych dla 25 dzieci.

Musicarium przeznaczone jest zarówno do prowadzenia zajęć grupowych jak i indywidualnych.

To jedyny taki zbiór dostosowany dla dzieci w wieku 0-6 lat.

Muzyczną przygodę najlepiej zacząć od osłuchiwania się z bogactwem własnego kręgu kulturowego. Dlatego wszystkie utwory zamieszczone w pierwszym tytule serii to tradycyjne melodie ludowe z różnych regionów Polski, zróżnicowane pod względem tonalności i metrum. W nagraniach wykorzystano wyłącznie instrumenty akustyczne charakterystyczne dla polskiej muzyki ludowej, takie jak akordeon, skrzypce, altówka, kontrabas czy lira korbowa.

To jedyny taki zbiór dostosowany dla dzieci w wieku 0-6 lat.

Zestaw zawiera: 12 utworów, ok. 60 zabaw, kolorowanki, kolorowe chustki dla 25 dzieci.

Szczegóły produktu

Wiek
3-6 lat
Przeznaczenie
przedszkole