Pory roku
  • Pory roku
  • Pory roku
  • 070027
  • niski stan magazynowy
  • Darmowa dostawa!

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego Maxi Plansze:

Maxi Plansze - film

329,90 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Duże plansze z różnokolorowymi aranżacjami stwarzają liczne możliwości zabawy w grupie, zaspokajają także potrzebę nauki małych dzieci poprzez wielozmysłowe pobudzanie. Nauka w ruchu, zarówno w sali, jak i w plenerze, pozwala doskonalić umiejętności związane z obliczeniami matematycznymi, zabawami językowymi czy pojęciami dotyczącymi podstawowych figur geometrycznych. W myśl zasady polisensorycznego nauczania, aktywizujemy do nauki poprzez zabawę wszystkie rodzaje receptorów. Dzięki ciekawej formie i różnorodności są wręcz niezastąpione podczas spotkań plenerowych również z dorosłymi.

Plansze wykonane są z solidnej tkaniny, nadającej się do prania w pralce automatycznej. Dołączone do zestawu stalowe szpilki oraz specjalne otwory w planszy pozwalają na stabilne przymocowanie jej do podłoża na zewnątrz, np. na trawie. Plansze posiadają antypoślizgowy spód, co pozwala na bezpieczną zabawę w pomieszczeniach. Do każdej z nich dołączone są: instrukcja, 4 szpilki i torba do przechowywania.
• wym. ok. 150 x 150 cm

Ile mamy miesięcy? Jaka pora roku jest w lipcu? Jakie kwiaty kwitną w maju?

Na te i inne pytania można szukać odpowiedzi podczas zabawy z maxi planszą „Pory roku”. To ciekawa propozycja zapoznania się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w cyklu czterech pór roku. Każdy miesiąc przedstawiony jest na wagoniku za pomocą barwnego obrazka, na którym narysowane są charakterystyczne, ważne wydarzenia oraz zmiany w przyrodzie. Kolory wagoników dodatkowo podkreślają poszczególne pory roku. Koła lokomotywy i wagoników mogą być też polami gry, po których poruszają się uczestnicy zabawy. Korzystanie z planszy pomaga dzieciom w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z porami roku, miesiącami i ich kolejnością występowania w ciągu roku. Przykłady zabaw z planszą zostały zamieszczone w załączonej do zestawu instrukcji.

OSTRZEŻENIE:
  • Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
  • Ryzyko skaleczenia.
Wiek
3-6 lat
Wiek
7-9 lat
Przeznaczenie
przedszkole
Przeznaczenie
szkoła podstawowa
Przeznaczenie
szkoła I-III
Materiał
tkanina

Mogą Ci się spodobać Uzupełniające

Mogą Ci się spodobać