Origami dla dzieci

Origami to sztuka składania papieru zapoczątkowana w chinach jednakże rozwinięta w Japonii. Co jest w niej takiego wyjątkowego? To, że przy tworzeniu arcydzieł origami nie jest konieczne cięcie i klejenie papieru. Natomiast możliwości tworzenia projektów są bardzo szerokie.


Origami a rozwój dziecka

Składanie origami z dziećmi to nie tylko sposób na wspólną zabawę, ale również zabawa wspomagająca rozwój Twojej pociechy. Po pierwsze składanie origami uczy cierpliwości, dokładności i dyscypliny. Dlatego też sztuka origami dobrze wpływa na dzieci nadmiernie pobudzane, wspiera terapię dzieci z ADHD oraz jest stosowana przy wielu innych dysfunkcjach rozwojowych. Po drugie, dzieci składające origami uczą się wytrwałości i dążenia do celu oraz rozwijają swoją pamięć i kreatywność. Trzeba zauważyć, że już pierwsza samodzielnie złożona figurka zachęca dziecko do dalszego tworzenia rozwijać jego ciekawość i motywując do dalszej zabawy.


Wykorzystanie kółek do origami

Zarówno kolorowe kwadraty, jak i kółka do origami będą świetnym prezentem dla Twojego dziecka. Sprawdzą się doskonale nie tylko w domu, ale także na zajęciach w przedszkolu lub szkole. Składanie kółek z origami jest prostą formą plastyczną i wspaniałą zabawą. Sprawia ona dzieciom ogromną frajdę. Jednak nie tylko one będą się przy tym świetnie bawiły, bo sztuka origami jest także bardzo powszechna wśród dorosłych.

Z origami stworzysz wiele ciekawych form i projektów. Kółka do origami stosowane są głównie do składania płaskiego origami, zatem pozwolą Ci stworzyć unikalne projekty z elementami 3D. Możesz z nich wykonać zwierzęta, ulubione postacie z bajek Twojego dziecka oraz tworzyć niepowtarzalne wielokolorowe obrazy. Wszystko zależy jedynie od Twojej kreatywności i zdolności Twojego dziecka.


Szukasz ciekawych pomysłów do zabawy origami z dziećmi?

Zarówno w książkach, jak i w Internecie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów i projektów do wykonania z kolorowych papierowych kółek oraz kwadratów do origami.