Pory roku

Kod produktu: 070027
Oczekujemy na dostawę

329,90 zł­­

Brutto
Opis
Materiały dla nauczyciela
Duże plansze z różnokolorowymi aranżacjami stwarzają liczne możliwości zabawy w grupie, zaspokajają także potrzebę nauki małych dzieci poprzez wielozmysłowe pobudzanie. Nauka w ruchu, zarówno w sali, jak i w plenerze, pozwala doskonalić umiejętności związane z obliczeniami matematycznymi, zabawami językowymi czy pojęciami dotyczącymi podstawowych figur geometrycznych. W myśl zasady polisensorycznego nauczania, aktywizujemy do nauki poprzez zabawę wszystkie rodzaje receptorów. Dzięki ciekawej formie i różnorodności są wręcz niezastąpione podczas spotkań plenerowych również z dorosłymi.
Plansze wykonane są z solidnej tkaniny, nadającej się do prania w pralce automatycznej. Dołączone do zestawu stalowe szpilki oraz specjalne otwory w planszy pozwalają na stabilne przymocowanie jej do podłoża na zewnątrz, np. na trawie. Plansze posiadają antypoślizgowy spód, co pozwala na bezpieczną zabawę w pomieszczeniach. Do każdej z nich dołączone są: instrukcja, 4 szpilki i torba do przechowywania. • wym. ok. 150 x 150 cm

Ile mamy miesięcy? Jaka pora roku jest w lipcu? Jakie kwiaty kwitną w maju?
Na te i inne pytania można szukać odpowiedzi podczas zabawy z maxi planszą „Pory roku”. To ciekawa propozycja zapoznania się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w cyklu czterech pór roku. Każdy miesiąc przedstawiony jest na wagoniku za pomocą barwnego obrazka, na którym narysowane są charakterystyczne, ważne wydarzenia oraz zmiany w przyrodzie. Kolory wagoników dodatkowo podkreślają poszczególne pory roku. Koła lokomotywy i wagoników mogą być też polami gry, po których poruszają się uczestnicy zabawy. Korzystanie z planszy pomaga dzieciom w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z porami roku, miesiącami i ich kolejnością występowania w ciągu roku. Przykłady zabaw z planszą zostały zamieszczone w załączonej do zestawu instrukcji.


OSTRZEŻENIE:
  • Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
  • Ryzyko skaleczenia.
Brak list.
Aby używać list musisz być zalogowany. Logowanie/Rejestracja