Gry, planszówki logopedyczne

Gry planszowe logopedyczne

Planszówki logopedyczne doskonale sprawdzają się podczas pracy logopedycznej z dziećmi, które mają problemy z mową. Skracają dystans, a oprócz tego przemycają do każdych zajęć coś wartościowego, co stanie się później fundamentem przy pracy z prawidłową wymową.

Jak używać ćwiczeń logopedycznych?

Ćwiczenia logopedyczne w formie planszówek to prosta, niedroga metoda na zaangażowanie dziecka podczas pracy w gabinecie logopedycznym. Doskonale sprawdzają się w gabinetach prywatnych, a także w placówkach edukacyjnych, a nawet w domu, gdzie rodzic może w ten sposób utrwalać umiejętności zdobyte na zajęciach oraz pracować z małym dzieckiem nad jego prawidłową wymową. Gry logopedyczne doskonale wpływają na rozwój lewej półkuli mózgu dziecka, tej odpowiedzialnej za mowę. Wzmacniają pamięć, budują więź z terapeutą i pomagają w ćwiczeniu prawidłowej wymowy od niechcenia. Można ich używać na początku zajęć do łagodnego wprowadzenia, ale również w ich trakcie lub po nich, aby utrwalić ćwiczenia dotyczące aparatu mowy dziecka.

Jakie gry logopedyczne mamy w ofercie?

U młodszych, jak i starszych dzieci sprawdzają się planszówki logopedyczne, gry w formie memory z różnymi grupami wyrazów, jak również inne, polegające na poruszaniu się o określoną ilość pól zgodnie z liczbą oczek na kostce, związane z koniecznością wymawiania trudnych wyrazów po stanięciu na któreś z nich. Planszówki podzielone na różne rodzaje wad wymowy, oraz utrwalające konkretne umiejętności, są niezastąpione w pracy każdego logopedy pracującego z dziećmi!