undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
14 1000
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Filtry
Pomoce Montessori

Pomoce dla metody Montessori - przydatne zabawki

Edukacja dzieci przez zabawę według metody rozpropagowanej przez Włoszkę - Marię Montessori - zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, także w Polsce. Istotą jego podejścia jest założenie, że każde z dzieci rozwija się w swoisty, indywidualny sposób, który należy wspomagać odpowiednio dobranymi zabawkami i pomocami edukacyjnymi. Warto także zwrócić uwagę na to, że nawet najmłodsze dzieci chłoną wiedzę jak przysłowiowe gąbki, szybko i chętnie, w czym pomagają im piękne i estetycznie wykonane zabawki Montessori.

Zgodnie z ideą Marii Montessori, dla dzieci zabawa to w rzeczywistości praca pozwalająca im poznawać świat dookoła nich, chłonąć go wszystkimi zmysłami, rozwijać ich naturalną kreatywność i ciekawość. Pomoce dla metody Montessori odznaczają się więc prostymi, klasycznymi kształtami, wysoką jakością wykonania oraz pełnym bezpieczeństwem nawet dla najmłodszych. Skupiają się na przyspieszeniu rozwoju dziecka, poprzez naukę samodzielności, umiejętności logicznego myślenia i kształtowania wyobraźni.

Pomoce Montessori wykorzystują przy tym naturalną ciekawość dziecka, która powoduje, że rozwija się ono sprawniej. Pomoce Montessori oferowane przez nasz sklep to stworzone w zgodzie z zakresem tej metody zabawki i akcesoria pozwalające dziecku na swobodną zabawę, która jednocześnie staje się nauką praw rządzących światem. Można znaleźć wśród nich słynną różową wieżę Montessori, na którą składają się bukowe sześciany o zmniejszających się proporcjach. Dzięki niej nawet najmłodsze dzieci uczą się różnic w wymiarach i z łatwością przyswajają pojęcia: duży, mały, większy, największy. Dla nieco starszych odkrywców świata polecamy zestawy do przelewania lub przesypywania, które należą do ulubionych zajęć dzieci w wieku 2-3 lat. Estetycznie wykonane z materiałów odpornych na uderzenia czy zalanie, pozwalają maluchom ćwiczyć umiejętności manualne, a przy okazji uczyć porządku i organizacji w miejscu pracy. Korzystna cena oraz wysoka jakość wykonania wszystkich produktów pozwolą wyposażyć nie tylko dom prywatny, ale także przede wszystkim placówki edukacyjne prowadzone w zgodzie z metodą Montessori.