Sortery drewniane do zabawy dla dzieci

Już od pierwszych miesięcy życia dziecko intensywnie zdobywa wiedzę ze swojego otoczenia. Specjalnie przygotowane pod tym kątem zabawki i pomoce są zaprojektowane w taki sposób, aby już niemowlęta mogły odkrywać świat i jego walory. Świetnym przykładem takiego narzędzia są tak zwane sortery dla dzieci.
To nic innego jak popularne pudełka z otworami o różnych kształtach wyciętymi w ściankach. Zabawa polega na tym, aby maluch dopasował odpowiedni element do przeznaczonego na niego otworu. Dzięki temu dziecko uczy się rozpoznawać podstawowe kształty, z którymi będzie spotykał się później, czy to na zajęciach z geometrii, czy w życiu codziennym. Sortery dla dzieci i niemowląt nie tylko są sposobem nauki przez zabawę, ale również doskonale wpływają na umiejętność skupienia uwagi, ćwiczą koncentrację, a także pamięć. Dla dziecka, które jeszcze nie jest w stanie w pełni odróżniać różnych obiektów, zabawa sorterem działa w pewnym sensie na zasadzie popularnej gry w memory. Dzięki stopniowemu zapamiętywaniu, który element, gdzie pasuje, dziecko jest w stanie robić postępy i odnosić kolejne sukcesy, które będą się przekładać na poczucie satysfakcji.

Szeroką ofertę sorterów prezentuje nasz sklep Moje Bambino. Znajdziesz u nas zarówno sortery drewniane, jak i plastikowe. W celu uatrakcyjnienia zabawy do wyboru dostępne są sortery tematyczne, o różnych kolorach i kształtach . Wśród nich wyróżnić można te geometryczne, literki, domki, czy zwierzątka, zamknięte w sorterze przedstawiającym Arkę Noego. Dzięki takim zestawom zapewnimy naszym najmłodszym wiele godzin zabawy, ale też efektywnej nauki. A przy okazji być może wyrobimy w dzieciach nawyk sortowania i porządkowania swoich rzeczy, który zapewne będzie nieocenioną korzyścią, kiedy maluchy podrosną.