Dyslektyczne potyczki - Część III – językowa

Kod produktu: 116212
Dostępny

21,90 zł­­

Brutto
Opis
Zadania oparte na materiale językowym. Wymagają umiejętności samodzielnego czytania, znajomości sylab, głosek oraz znaków literopodobnych, a także umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych.

Seria Dyslektyczne potyczki przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym zagrożonych dysleksją oraz dyslektycznych.
Zawarte w książeczce zadania doskonalą – niezbędne w procesie prawidłowego czytania i pisania – umiejętności ogólnorozwojowe m.in. analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, pamięć, koncentrację, myślenie logiczne, analogiczne oraz przyczynowo-skutkowe. Uruchamiają także strategie lewopółkulowe (sekwencje, szeregi, relacje, kodowanie), przez co znajdą zastosowanie nie tylko wśród dzieci dyslektycznych, ale także w terapii logopedycznej czy pedagogicznej oraz w czasie ćwiczeń w domu.
Zgodnie z zasadą stopniowania trudności seria podzielona została na trzy części: obrazkową, obrazkowo-językową i językową. Celowe wykorzystanie jedynie czarno-białych znaków i symboli graficznych wspomaga dodatkowo procesy poznawcze oswajając dziecko ze światem liter i tekstów. • format: 16,8 x 23,5 cm • 32 str.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę