Trudności w komunikowaniu się

Wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji u dziecka

Rozwój mowy i komunikacji dziecka ma ogromne znaczenie w jego dalszych postępach. Mowa umożliwia wyrażanie emocji, zadawanie pytań i dążenie do zdobywania wiedzy. Nauka mowy rozpoczyna się już od najmłodszych lat, gdy kilkumiesięczne dziecko zaczyna gaworzyć. Z czasem, a dokładniej w wieku 9 miesięcy większość dzieci jest w stanie zawołać mamę, tatę i nazwać najważniejsze przedmioty w swoim życiu. Z czasem zasób leksykalny jest coraz większy, ale nie oznacza to, że dziecko stanie się mistrzem słownictwa. Coraz większa ilość dzieci boryka się z wadami mowy, które widoczne są szczególnie w okresie przedszkolnym. W związku z tym wspomaganie rozwoju komunikacji jest ważnym elementem rozwoju każdego dziecka. Nasz sklep prezentuje Państwu pomoce, które dodadzą dziecku pewności i wspomogą w prawidłowej mowie oraz powiększaniu zasobów słów.

Rozwój mowy i komunikacji dziecka zaczynają rodzice. Do nich szczególnie kierujemy zabawki (mikrofony, piłki, karty skojarzeniowe) oraz książeczki, które zawierają szereg ciekawych i łatwych w zapamiętaniu wierszyków, czy piosenek. Bardzo duże postępy widoczne są u dzieci, którym czyta się codziennie bajki. Dziecko ćwiczy koncentrację, pamięć, a następnie uczy się samodzielnego opowiadania. U niektórych komunikacja językowa w przedszkolu jest utrudniona nie tylko z powodu wad wymowy, ale również poprzez wstyd. Mikrofony i podobne zabawki pomogą dziecku przełamać go i nabrać pewności siebie. Ważną rolę odgrywa pomoc nauczyciela i logopedy, którzy za pomocą edukacyjnych książeczek i zabaw zachęcają dzieci do głośnego i wyraźnego mówienia.

W naszym sklepie znajdą Państwo pokaźną ofertą produktów dla placówek oświatowych oraz dla rodziców. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową propozycją teatrzyków i pacynek, które dostarczą niezapomnianych wrażeń najmłodszym. Wcielenie się w postać lekarza, policjanta, czy zwierzątko z pewnością wspomoże rozwój mowy dziecka, a jednocześnie pobudzi jego kreatywność. Jest to najlepszy sposób na zabawy grupowe.