Laptopy

Laptopy do szkół dla nauczycieli i uczniów

Laptop to dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi pracy nauczyciela. Niezbędne nie tylko w celu przygotowywania materiałów do lekcji w szkole, prezentacji, ale także prowadzenia dokumentacji, komunikacji czy do tworzenia własnych projektów. Uczniowie również często korzystają z różnorodnych nowoczesnych technologii, w tym z laptopów przy odrabianiu zadań domowych, na zajęciach dodatkowych lub przygotowując informacje wybiegające poza wiedzę zawartą w podręcznikach szkolnych. Laptop przeznaczony dla nauczycieli i uczniów powinien posiadać parametry, które umożliwiają wykonywanie zadań związanych z edukacją w szkole oraz korzystanie z innych nowoczesnych technologii.
Warto dokładnie przeanalizować podstawowe parametry komputerów przenośnych dla nauczycieli i uczniów, bo to one w szczególności pozwolą określić czy wybrany sprzęt będzie spełniał wszystkie wymagania. W szkole nauczyciele często korzystają z multimedialnych programów edukacyjnych. Warto wziąć pod uwagę wymagania dotyczące sprzętu, by nauczyciele mogli z nich korzystać na szkolnych laptopach. Czasami warto wybrać sprzęt o lepszych parametrach i móc wykorzystywać go także do innych zadań, np. graficznych, oglądania filmów czy grania w gry edukacyjne. Edukacja przez zabawę oraz rozrywka to także ważna część życia szkolnego. Do podstawowych parametrów laptopów zaliczamy: rozmiar ekranu, rodzaj matrycy, procesor, kartę graficzną, pamięć RAM, dysk twardy, obudowę, baterię, porty, system operacyjny, wbudowaną kamerkę.
Zakup większej ilości laptopów do szkół wymaga wnikliwej analizy i pewności wysokiej jakości wybranego sprzętu. Muszą to być artykuły o jak najwyższych możliwych parametrach, ale także trwałe, by służyły nauczycielom i uczniom przez wiele lat. Polecamy laptopy szkolne dostępne w sklepie internetowym Moje Bambino. Ugruntowana pozycja na rynku edukacyjnym i wieloletnie doświadczenie jest gwarancją wysokiej klasy produktów oraz rzetelnej i fachowej obsługi. Szeroka oferta obejmuje laptopy Acer, Terra, Lenovo, Asus, DELL, Microsoft.