Photon Moduł Fizyka
  • 821222
  • dostępny
  • Darmowa dostawa!
2 499,90 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

Zestaw zawiera dwa roboty Photon™, dedykowaną aplikację, inspirujące scenariusze oraz akcesoria potrzebne do przeprowadzania fascynujących eksperymentów i doświadczeń z przedmiotu fizyka w klasach VII-VIII szkoły podstawowej.
 

 Przykładowy scenariusz zajęć Photon Fizyka - Pobierz >>

Zobacz filmik z rozpakowania zestawu >>

 

Najnowsze technologie w pracowni fizycznej
Photon™ Moduł Fizyka to zestaw ułatwiający przeprowadzenie zajęć z przedmiotu fizyka w klasach VII-VIII szkoły podstawowej. W jego skład wchodzi pakiet autorskich scenariuszy, akcesoriów, a także dedykowana aplikacja – zaprojektowana tak, aby każdy nauczyciel był w stanie przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty „jednym kliknięciem”.

Zestaw zgodny z podstawą programową
Jednym z elementów zestawu są karty zajęć, które precyzyjnie krok po kroku opisują kolejne zagadnienie. Każdy scenariusz zawiera treści odnoszące się bezpośrednio do podstawy programowej klas VII-VIII szkoły podstawowej, propozycję doświadczeń wyjaśniających omawiane na zajęciach zjawiska oraz listę potrzebnych narzędzi do wykonania doświadczenia. Każda lekcja trwa 45 minut i wzbogacona jest o ciekawostki związane z danym tematem.

 

 

 

Interdyscyplinarny robot ułatwia przeprowadzanie doświadczeń
Uczniowie podczas lekcji mają okazję połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką. Fizyczne wykorzystanie robota marki Photon™ pozwala na poznawanie świata i zasad fizyki poprzez eksperymenty oraz wykonywanie doświadczeń w nietuzinkowy i ciekawy sposób. Dzięki temu wzrasta zaangażowanie, a wiedza przekazywana w taki sposób jest łatwiej przyswajana. Uczniowie uczą się efektywnej pracy w grupie, gdzie zadania przypisane do jednostek mają późniejsze przełożenie na sukces całego zespołu.


Scenariusze lekcji fizyki z robotem Photon™:
• pomagają zrozumieć zjawiska fizyczne,
• uczą podstawowych zagadnień fizycznych,
• poprawiają umiejętności matematyczne,
• rozwijają logiczne myślenie.


Niezbędne narzędzia zebrane w jednym pudełku
Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do realizacji scenariuszy lekcyjnych. Jeden zestaw umożliwia prowadzenie zajęć z podziałem na dwie grupy eksperymentalne.


O autorce scenariuszy
Ewelina Sołdan (Photon EdTech Expert)
Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w publicznym zespole szkół ogólnokształcących, w swojej pracy wykorzystuje technologię, by wspomagać rozwój kompetencji kluczowych swoich uczniów.na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w publicznym zespole szkół ogólnokształcących, w swojej pracy wykorzystuje technologię, by wspomagać rozwój kompetencji kluczowych swoich uczniów.

 

Zestaw zawiera:
●    Photon™ Robot for Education (2 szt.)
●    Photon™ Magic Dongle
●    10 scenariuszy
●    Siłomierz (2 szt.)
●    Suwmiarka (2 szt.)
●    Odważniki (10 x 100g)
●    Różnokolorowe podłoże (2 zestawy)
●    Linijka (2 szt.)
●    Stoper
●    Latarka
●    Lupa
●    Uprząż

 

 

Photon™ Robot for Education 821200 szczegółowy opis:

• Robot edukacyjny Photon (pudełko zawiera: robota Photon, przewód microUSB do ładowania robota, instrukcję obsługi w języku polskim, kartę gwarancyjną),
• Dostęp do aplikacji Photon EDU, Coding, Robot oraz Photon Magic Bridge,
• Dostęp do stale aktualizowanej bazy scenariuszy prowadzenia zajęć oraz dodatkowych materiałów dydaktycznych w formie cyfrowej.

Wyprodukowany w Polsce.

Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk.

Dostosowany do podstawy programowej MEN

W zestawie z robotem edukacyjnym Photon i aplikacją EDU nauczyciel otrzymuje pakiet scenariuszy i przykładów zajęć pozwalających realizować program podstawy programowej dla przedmiotów „zajęcia komputerowe” oraz „informatyka” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzięki stale rozwijanej i aktualizowanej bazie scenariuszy (dostępnej online), robot może zostać wykorzystany również do nauki matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.
Robot edukacyjny Photon EDU sprawdzi się także jako urządzenie wspierające rozwój dzieci w domu, w świetlicach szkolnych, bibliotekach oraz podczas zajęć specjalnych.

Obsługa robota jest prosta i intuicyjna. Photon jest gotowy do działania zaraz po wyjęciu z pudełka, nie wymaga żadnej konfiguracji i może być obsługiwany przez każdego nauczyciela bez przygotowania i wykształcenia technicznego.

Aplikacja EDU dostępna jest jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym, nie komercyjnym.

Możliwości Photona:

 

 

 

Robot Photon EDU przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-18 lat.

*programowanie z poziomu laptopa lub komputera wymaga Magic Dongle, który działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7 i nowsze. (821207 - Magic Dongle do robota Photon)

Robot Photon rozwija u dzieci i młodzieży zdolność logicznego myślenia oraz uczy kodowania i podstaw programowania.

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce poprzez rysowanie ścieżki palcem na urządzeniu mobilnym (Photon Draw). Starsze dzieci w przedszkolu lub szkole podstawowej mogą uczyć się programowania robota przy pomocy instrukcji w postaci symboli lub kolorowych bloczków (Photon Badge, Photon Blocks). Photon Code przeznaczony dla dzieci w szkole podstawowej lub szkole średniej umożliwia układanie sekwencji kodu, zbliżonych do prawdziwego programowania.

Robot Photon ma możliwość rozbudowywania go o nowe funkcjonalności po integracji robota z komputerem za pomocą Magic Dongle (do kupienia osobno). Umożliwia ona wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode, Javascript czy języka Apple Swift (dostępnego tylko na Apple iPad)
 

Robot Photon tworzony z psychologami.

Photon opracowany został w ścisłej współpracy dzieci z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu jest w stanie stymulować rozwój dzieci w najbardziej odpowiedni
sposób, na każdym etapie ich rozwoju.

Robot edukacyjny w połączeniu ze scenariuszami dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych. Stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego.

Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwalając radość i budząc ciekawość poznawczą. Nauka odbywa się poprzez eksplorowanie oraz doświadczenia. Pomaga w prowadzeniu zajęć dydaktycznych związanych z rozwijaniem zdolności mowy, zdolności artystycznych czy zajęć ruchowych.


Bezpieczny robot dla dzieci

Konstrukcja robota jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Bez wystających kabli, wymiennych baterii czy bezpośredniego dostępu do układów elektronicznych. Testy wytrzymałości robota przeprowadzono z udziałem ponad 3000 dzieci, a do jego produkcji użyto niezwykle wytrzymałych, odpornych na uderzenia i upadki materiałów. Photon posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.

      Robot Edukacyjny Photon - sprawdzamy wytrzymałość!  
 

 Aplikacja edukacyjna:

       Photon EDU

Aplikacja kierowana do pedagogów pozwalająca na prowadzenie zajęć w oparciu o dedykowane scenariusze. Do bezpłatnego pobrania w sklepie GooglePlay oraz AppStore. Poniżej znajdują się linki do pobrania aplikacji.

Aplikacja dostępna jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym. Robot zakupiony poprzez kanały rynku konsumenckiego (m.in. w sklepach stacjonarnych) nie połączy się z aplikacją Photon EDU. Interfejs aplikacji i instrukcje w języku polskim. 

         

 

    Photon Coding

Aplikacja przeznaczona dla pedagogów chcących samodzielnie prowadzić zajęcia, w oparciu o własne autorskie scenariusze prowadzenia zajęć. Aplikacje do pobrania: 

                

    
 

    Photon Robot
Fabularna aplikacja przeznaczona dla samodzielnie pracujących dzieci, znajdująca zastosowanie m.in. w świetlicach szkolnych. Aplikacja składa się z 10 rozdziałów zapewniających kilkanaście tygodni wspaniałej zabawy związanej z podstawami programowania. Aplikacje do pobrania:

 

     Photon Magic Bridge

Aplikacja umożliwiająca programowanie robota przy pomocy komputera, wykorzystanie tablicy interaktywnej i innych integracji. Aplikacja dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie www.photonrobot.com/pl/magic-bridge. Wymaga Photon Dongle (do kupienia oddzielnie). Ponadto aplikacja zawiera dostęp do popularnych programów, jak Scratch czy Make Code. Instrukcja

    Photon Rivals
Aplikacja dedykowana jest dzieciom podczas czasu wolnego. Świetna zabawa z elementami rywalizacji idealnie opisują działanie aplikacji. Dzięki refleksowi, sprytowi i strategicznemu myśleniu dzieci staną się mistrzami Photonowych bitew.
 

Scenariusze do robota edukacyjnego Photon

Scenariusze prowadzenia zajęć składają się z 3 dostosowanych do odpowiednich etapów kształcenia poziomów: A (przedszkole), B (kl. 1 - 3), C (kl. 4 - 8). Baza scenariuszy jest stale rozwijana, pozwalając przeprowadzić kilkadziesiąt godzin zajęć dydaktycznych.

Bezpłatne przykładowe scenariusze zajęć do pobrania:

 Poziom A (przedszkole)

 Poziom B (kl. 1-3)

 Poziom C (kl. 4-8)

Komplet scenariuszy dostępny jest dla zalogowanych użytkowników po zakupie robota Photon.
 

Scenaiusze do pracy z uczniami w modelu STREAM:

Maszyna Goldberga STREAM

Robotowa Formuła 1 STREAM

Ruch Planet STREAM

  Taniec z Robotem STREAM

Wizyta_na_farmie_przedstawienie_STREAM

 

Lekcje pokazowe z robotem Photon

Lekcja pokazowa z robotem Photon - Mierzenie Odległości
Lekcja pokazowa z robotem Photon - Sąsiedzi Polski

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Do nauki programowania z robotem Photon niezbędne jest urządzenie mobilne (tablet, smartfon) lub komputer albo laptop (z podłączonym Photon Magic Dongle, który jest sprzedawany osobno).

Wymagania minimalne tabletu lub smartfonu do sterowania robotem:

  • procesor 1.2 GHz, 4 rdzenie
  • pamięć 8 GB, pamięć RAM 1 GB DDR3
  • ekran 7”, rozdzielczość 1024 x 600
  • system min. Android 4.4 KitKat iOS8.0+
  • bluetooth min. Bluetooth 4.0.

W przypadku komputerów z systemem Windows, Photon Magic Dongle działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7+, FireOS 4.1.1+, MacOS 10.9+, CromeOS 52+

Urządzenie mobilne nie jest integralną częścią zestawu.

Wymiary robota:
Szerokość: 17,2 cm
Długość: 17 cm
Wysokość: 19 cm

Waga robota: 690 g

Photon i nowe technologie

Integracja z komputerem PC

Integracja robota z komputerem za pomocą Photon Magic Dongle (do kupienia osobno) umożliwia wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode oraz tablica interaktywna do nauczania programowania za pomocą Photona.

Integracja z tablicą interaktywną

Kodowanie na ekranie! Dzięki integracji Photona z komputerem, możliwe jest programowanie bezpośrednio z interaktywnej tablicy podczas lekcji, prowadzenie zajęć grupowych. Zainteresowanie i zaangażowanie całej klasy podczas nauki nigdy nie było prostsze.

Integracja z Magicznym Dywanem

Dedykowane Photonowi aplikacje zainstalowane na Magicznym Dywanie umożliwiają kreowanie wirtualnego i interaktywnego środowiska do programowania. Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w edukacji jest dzięki temu na wyciągnięcie ręki.

Integracja z Makey Makey

Wykorzystanie Makey Makey, czyli kreatywnego zestawu do wymyślania wynalazków daje nieograniczone możliwości rozbudowywania interakcji z Photonem. Sterowanie robotem za pomocą owoców? Teraz jest to możliwe.

Instrukcja

Integracja z IBM Watson

Integracja z super komputerem IBM Watson wprowadza interakcję z Photonem na zupełnie nowy poziom. Dzięki głosowemu programowaniu, obsługa robota staje się także możliwa dla dzieci z niepełnosprawnościami układu ruchu.

 

 

Szczegóły produktu

Wiek
9+
Przeznaczenie
szkoła podstawowa
Przeznaczenie
szkoła IV-VIII
Przeznaczenie
pracownie przyrodnicze
Marka
Photon