Musicon EDU
 • 836002
 • oczekujemy na dostawę
 • Darmowa dostawa!
19 899,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

Musicon to przełomowe edukacyjne urządzenie muzyczne zaprojektowane do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizyczno-manualnego.

Zestaw zawiera:

 • Musicon zasilany bateryjnie z wyświetlaczem tempa
 • 5 instrumentów modułowych (dodo, dzwonki C-C, bębenek, młynek, dzwonki D-G)
 • zasilacz
 • pakiet podstawowy: instrukcja, gry, przewodnik dla nauczyciela
 • dostęp do materiałów online – 15 scenariuszy zajęć i karty pracy
 • Zestaw materiałów drukowanych m.in.: podręcznik nauczyciela, skrypty lekcyjne, notatnik, taśmy, system gamifikacyjny z materiałami dla 3 grup 26-osobowych
 • Dostęp do bazy wiedzy Unlimited (skrypty lekcyjne, materiały do drukowania)
 • Pacynki (pakiet: Ringo, Charlie, Jaco)
 • Szkolenie z certyfikatem 6h dla 2 osób (grupa może liczyć do 15 uczestników).
 • pokrowiec (836011)

Wiemy, że aby móc spokojnie i bez obaw pracować z nowym narzędziem niezbędne jest pełne zrozumienie go przez nauczycieli. Dlatego do każdego zakupionego Musiconu EDU gwarantujemy szkolenie nauczycieli, którzy będą go używać. Szkolenie realizowane jest po uzgodnieniu dogodnego terminu oraz miejsca dla kupującego i prowadzącego szkolenie. Drukowane materiały zapewniają spokój nauczyciela i pełne zaangażowanie dzieci a pięć instrumentów to ogrom możliwości działania.

Zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.


 

Musicon to nowoczesny instrument muzyczny dla dzieci  wspierający ich rozwój na wielu płaszczyznach. Pozwala na jednoczesne programowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Musicon działa podobnie jak katarynka lub pozytywka. Proste mechanizmy uruchamiają dźwięki a każde dziecko intuicyjnie wie, jak się nim posługiwać. Wciska przyciski, liczy i komponuje swoją muzykę. Równocześnie unikalny system magnetyczny umożliwia mocowanie instrumentów w dowolnej konfiguracji.

 

Działanie Musiconu
 


 

Musicon to urządzenie edukacyjne polecane w edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Musicon jest zgodny z zasadami i ideami nauczania w metodach STEAM, Montessori, Gordona, Domana, glottodydaktyki i Pedagogiki Waldorfskiej. Uwzględnia podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.
 

 

Musicon angażuje dzieci w aktywności ściśle powiązane z rozwojem kreatywności. Stymuluje ich rozwój emocjonalny, wpływa na układ proprioceptywny oraz wspomaga naukę myślenia projektowego i rozwój małej motoryki. Uczy także matematyki, analogowego programowania i komponowania muzyki już od 3 roku życia. Przez zanurzenie w świecie dotykowych, wzrokowych i słuchowych bodźców dziecko przyswaja wiedzę z różnych obszarów w sposób naturalny i intuicyjny.
 

Dzięki materiałom edukacyjnym, opracowywanym z ekspertami, nauczyciel z łatwością przeprowadzi interesujące i pełne pomysłów zajęcia. Pozwolą one zmaksymalizować wykorzystanie Musiconu – jedynego takiego urządzenia edukacyjnego na świecie! Musicon (w połączeniu ze scenariuszami) dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych. 

Musicon z powodzeniem sprawdzi się także w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami – posiada szerokie spektrum możliwości terapeutycznych.

Może być wykorzystywany podczas zajęć grupowych lub indywidualnych z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową, słuchową, wzrokową, intelektualną, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD, trudnościami w uczeniu się czy zaburzeniami integracji sensorycznej. Musicon daje szerokie możliwości w zakresie stopniowania trudności ćwiczeń.  Atrakcyjność zajęć z Musiconem jest także silnym motywatorem do działań co przekłada się na wzrost efektywności pracy dzieci.


Musicon to ciągle rozwijany ekosystem mający możliwość rozbudowywania go o nowe funkcjonalności poprzez m. in. regularnie wdrażane nowe moduły instrumentalne i nieinstrumentalne oraz nowe scenariusze lekcji. Instrumenty w ramach zestawu Musicon można dowolnie zestawiać i przesuwać na magnetycznej ramie.

Musicon to:

 • Wytrzymała i w pełnibezpieczna konstrukcja przystosowana do szkolnych warunków
 • Analogowe urządzenie, która zapewnia balans w świecie pełnym ekranów dotykowych
 • Baza wiedzy zgodna z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego oraz Kształcenia Ogólnego w Szkole Podstawowej
 • Gotowe pomysły na lekcje: kodowania, muzyki, matematyki i projektowania
 • Ciągle powiększająca się paleta możliwości (nowe moduły, instrumenty, skrypty)
 • Wsparcie na każdym etapie – od szkoleń po profesjonalną obsługę serwisową
 • Nagradzany projekt odpowiadający na wiodące światowe trendy w edukacji
   

Musicon jest doceniany na całym świecie, zarówno za nowatorskie podejście do edukacji wczesnoszkolnej, jak i dobry design.

 


 

Specyfikacja techniczna:
waga: 50 kg
zasilanie: zasilacz sieciowy 12V 3A, wewnętrzna bateria 4x 3,2V 3A
zakres obrotów: 1 – 4,5 obrotów na minutę (32-144 bpm)
czas ładowania baterii od pełnego rozładowania: 4 h
czas pracy na baterii: do 3 h ciągłej pracy silnika
ilość przycisków: 640 szt.

Szczegóły produktu

Wiek
7-9 lat
Wiek
3-6 lat
Wiek
9+
Przeznaczenie
przedszkole
Przeznaczenie
szkoła podstawowa
Przeznaczenie
szkoła I-III
Przeznaczenie
edukacja włączająca

Mogą Ci się spodobać Uzupełniające

Mogą Ci się spodobać