Dofinansowanie do zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów i nauczycieli.

186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów

Dodatkowe 180 mln zł w ramach programu Zdalna Szkoła +
Składanie wniosków przez JST już od 15 maja 2020
Ogólnopolska kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa wymusiła domową edukację. Odpowiedzią na nowe standardy nauczania jest projekt Zdalna Nauka, który ma wesprzeć uczniów i nauczycieli nieposiadających sprzętu internetowego (laptopów, tabletów) oraz dostępu do internetu. Dzięki nauce online prowadzonej przez szkoły, uczniowie mają szansę na realizację podstawy programowej. Program Zdalna Szkoła realizowany jest ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
W ramach programu Zdalna Szkoła + samorządy będą mogły starać się o wsparcie od 35 tys. zł do 165 tys. zł. Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Oferta Moje Bambino w ramach programu Zdalna Szkoła

ZESTAWY
Prezentujemy bogaty wybór multimedialnych urządzeń w postaci zestawów komputerów, umożliwiających realizację podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość. Wykorzystanie nowoczesnych laptopów w edukacji online, umożliwia skuteczne i efektywne nauczanie i podnosi zaangażowanie uczniów. Różnorodność oferty Moje Bambino pozwala na dostosowanie parametrów produktów do indywidualnych potrzeb placówki i wybór rozwiązań, najlepiej odpowiadających jej potrzebom.

LAPTOPY
Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą wysokiej jakości nowoczesnych laptopów, wspierających skuteczną i efektywną organizację zdalnego nauczania w placówce edukacyjnej. Przygotowaliśmy dla Państwa propozycje urządzeń o wysokich parametrach technicznych i intuicyjnej obsłudze, umożliwiających nauczycielom opracowywanie treści dydaktycznych dla uczniów w łatwy i wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. Prezentowane urządzenia spełniają wymogi Projektu Zdalna Szkoła 2020.

AKCESORIA
WPrezentujemy przydatne akcesoria do komputera, które wspierać będą skuteczną realizację nauki zdalnej. W przypadku pracy z laptopem kluczowa jest wygoda nauki, dlatego każdy zestaw komputerowy powinniśmy uzupełnić o bezprzewodową mysz optyczną. Niezbędnym elementem do realizacji lekcji online są również słuchawki stereofoniczne z mikrofonem, dzięki którym uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli zapoznawać się z omawianym materiałem dydaktycznym i w spokoju wykonywać zlecone ćwiczenia.Nauczyciele z pewnością wykorzystają zewnętrzny napęd optyczny, pozwalający na odtwarzanie płyt DVD/CD z materiałami edukacyjnymi. Przydatnym elementem uzupełniającym zestaw komputerowy będzie również torba na laptopa.

TABLETY
Chromebooki to wysokiej jakości tablety, które uruchamiają się w niecałe 7 sekund, a wydajność nigdy nie zwalnia. Interfejs jest prosty w użyciu. Wykorzystują zintegrowane funkcje zabezpieczeń. Ponadto system operacyjny Chrome automatycznie aktualizuje się co 6 tygodni. Dodatkowo posiadają wszystko w chmurze, przez co udostępnianie jej zawartości za pomocą Dysku Google jest bezproblemowe. Chromebooki obsługują aktywny katalog, dzięki czemu mają dostęp do sieci opartych na systemie Windows. Obsługują także VPN i mogą uruchamiać najpopularniejsze aplikacje, w tym pakiet Office.


Projekt Zdalna Szkoła 2020

W związku z aktualną sytuacją w kraju, związaną z epidemią wirusa COVID-19, Ministerstwo Cyfryzacji przekazało ponad 180 milionów złotych na zakup sprzętu dla nauczycieli i uczniów do nauki online. W ramach dodatkowego wsparcia w kształceniu na odległość, każda gmina może uzyskać aż 40 tys. złotych dofinansowania na zakup nowoczesnego sprzętu w postaci laptopów i tabletów, do wykorzystania do realizacji podstawy programowej zgodnej z założeniami zdalnego nauczania.
Projekt Zdalna Szkoła 2020 polega na dofinansowaniu placówek edukacyjnych i wsparciu pracy nauczycieli poprzez zminimalizowanie barier w prowadzeniu lekcji online w postaci problemów technicznych, braku odpowiedniego sprzętu i narzędzi. Już od 1 kwietnia 2020 roku samorządy mogą składać wnioski o sfinansowanie zakupów multimedialnych urządzeń, które wykorzystane będą w ramach zdalnego nauczania.
W ramach dotacji placówki edukacyjne mogą zakupić różnego rodzaju multimedialny sprzęt do nowoczesnej edukacji: wysokiej jakości laptopy i mobilne tablety, które ułatwią prowadzenie kształcenia na odległość w polskiej edukacji.
Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty Moje Bambino w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla edukacji: nowoczesnych i łatwych w obsłudze laptopów oraz funkcjonalnych i intuicyjnych tabletów. Wykorzystanie sprzętu multimedialnego w edukacji nie tylko podnosi komfort pracy nauczyciela w delegowaniu zadań w ramach pracy zdalnej, ale również podnosi efektywność pracy uczniów i wpływa korzystnie na osiągane wyniki w nauce. Należy pamiętać, że współczesne pokolenie uczniów swobodnie posługuje się nowoczesną technologią i z powodzeniem wykorzystuje jej możliwości w codziennej nauce. Dzięki zastosowaniu intuicyjnej obsługi urządzeń, praca z multimedialnym sprzętem staje się przyjemna również dla nauczycieli, na których spoczywa obowiązek opracowania lekcji online i realizacji podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość.
Dofinansowanie w ramach projektu „180 mln zł na zakup sprzętu do nauki zdalnej” do szansa na doposażenie placówki edukacyjnej w wysokiej jakości sprzęt multimedialny i zapewnienie nauczycielom i uczniom komfortowych warunków do pracy i nauki.
Zdalna szkoła+ to kolejne dofinansowanie w wysokości 180 mln zł! Tym razem samorządy będą mogły starać się o większe wsparcie, od 35 tys. zł do 165 tys. zł. Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy
Przygotowując wniosek o sfinansowanie zakupu sprzętu w ramach Projektu Zdalna Szkoła 2020 do nauczania online dla przedszkola lub szkoły, warto wybrać najwyższej jakości produkty od zaufanego dostawcy. Firma Moje Bambino przygotowała gotowe pakiety i zestawy multimedialnych urządzeń, które sprawdzą się w realizacji lekcji online. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Ulotka Zdalna Szkoła   Zobacz >>