undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
3 15368
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Filtry
Percepcja wzrokowa

Stymulacja i rozwój percepcji wzrokowej u dzieci

Zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych zmysłów. Oferujemy pomoce terapeutyczne oraz gry, klocki i inne zabawki wspierające dzieci w kształtowaniu i rozwoju percepcji wzrokowej. W ofercie posiadamy pomoce terapeutyczne w postaci gier, kolorowych klocków, układanek, a także podświetlanych tablic do prac plastycznych czy lampek zmieniających barwy. Wiele z poniższych pomocy ma intensywne kontrastowe kolory lub tylko czarne białe co umożliwia pracę z dziećmi z różnymi zaburzeniami percepcji wzrokowej.

Rozwijanie percepcji wzrokowej ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie zmysłu wzroku dzieci, pobudza wyobraźnię i wpływa pozytywnie na kreatywne myślenie. Plansze i grafiki, które trzeba dopasować do odpowiedniej pary, pozwalają na analizowanie kształtów i kolorów, które do siebie pasują. Różnobarwne klocki pomagają w rozwijaniu wyobraźni. Dzieci już od najmłodszych lat poznają świat za pomocą różnych kształtów i kolorów, ma to wpływ na późniejsze umiejętności czytania. Gry i zabawy zachęcają do eksplorowania otoczenia i rozwoju zmysłu obserwacji, dzieci uczą się identyfikować podobieństwa i różnice w różnych przedmiotach. Ma to również wpływ na lepszą orientację w przestrzeni i spostrzegawczość. Dzięki temu mamy wpływ na rozwój logicznego myślenia, a nasze dzieci w szkole mogą szybciej i łatwiej przyswajać wiedzę.

Zaburzenia percepcji wzrokowej mogą przyczyniać się do powstawania dodatkowych zaburzeń rozwojowych dlatego warto wspierać ich prawidłowy rozwój już od najmłodszych lat. Niektóre z pomocy w tej kategorii są przeznaczone dla dzieci od 2 lat, pozwalając również rodzicom brać czynny udział w rozwoju swoich maluchów. Nasze pomoce wspomagają także pamięć, logiczne myślenie, analizowanie wzrokowe oraz umiejętności poznawcze małych dzieci i przedszkolaków.