undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Dostępność
więcej... mniej
Cena
23 230
Przeznaczenie
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Cecha zabawki
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Filtry
Produkty kontrastowe

Wspomaganie rozwoju percepcji wzrokowej u dziecka

Rozwój percepcji wzrokowej u dzieci jest niezwykle ważny i należy o tym pamiętać już od pierwszych dni życia maleństwa. Spostrzeganie wzrokowe daje możliwość rozpoznawania, a także różnicowania bodźców wzrokowych, a co za tym idzie - interpretowania ich. Dzieci na samym początku spostrzegają całościowo. Widzą ogólny kształt, kontrastowe barwy oraz wielkość. Dopiero z czasem są zdolne do dostrzegania szczegółów. Warto zauważyć, że percepcja wzrokowa to nie tylko zdolność do dokładnego spostrzegania. Wrażenie wzrokowe jest możliwe dzięki siatkówce, ale to mózg odpowiedzialny jest za rozpoznawanie oraz interpretowanie bodźców.

Prawidłowa percepcja wzrokowa u dziecka umożliwia sprawną naukę pisania i czytania, a także rozwijania wielu innych umiejętności w trakcie nauki szkolnej. Dzieci o obniżonej koordynacji wzrokowej mogą z kolei spotykać się z wieloma trudnościami, często związanymi nawet z podstawowymi czynnościami życiowymi wykonywanymi każdego dnia. Prowadzony przez nas sklep internetowy ma na celu wspomaganie rozwoju percepcji wzrokowej poprzez oferowanie zróżnicowanego asortymentu zaprojektowanego w specjalny sposób. Zapewniamy starannie wykonane zabawki kontrastowe, które doskonale nadadzą się już od pierwszych dni życia dziecka. Należą do nich przede wszystkim książeczki, kostki oraz piłeczki sensoryczne, na które składają się najbardziej kontrastowe kolory (głównie czerwony, czarny i biały), a także proste kształty. Zabawki kontrastowe przewidziane są również dla starszych dzieci.

Oferujemy między innymi klocki edukacyjne, gry obserwacyjne, a także zabawki pomagające ćwiczyć również pamięć. Wszystkie proponowane przez nas artykuły pochodzą od uznanych na rynku producentów, którzy znani są z wieloletniego doświadczenia oraz ciągłego poszerzania swojego asortymentu o nowe, ciekawe propozycje. Oprócz wysokiej jakości, nowoczesnego designu oraz praktycznego zastosowania zabawek, proponujemy również konkurencyjne ceny, które są naszym znakiem rozpoznawczym. Zapraszamy do zakupów.