Pracownia przedmiotowa, STEAM

Meble do pracowni przedmiotowych, STEAM.

Nauka przez doświadczenie to jedna z najlepszych metod na przyswajanie nowych wiadomości. Starsze klasy mają już typowe przedmioty przyrodnicze a trudne zjawiska chętnie poznają właśnie poprzez obserwacje czy przeprowadzanie doświadczeń. Takie możliwości daje tylko odpowiednio urządzona pracownia przedmiotowa w szkole.

W pracowniach biologicznych, fizycznych i chemicznych ważnym elementem wyposażenia są szafki laboratoryjne. W ofercie Moje Bambino znajdą Państwo między innymi mobilne laboratoria z rozkładanym blatem, wysuwaną szafką z pojemnikami z tworzywa, halogenem doświetlającym blat czy kontaktami. Polecamy także dygestorium, które umożliwi bezpieczne przeprowadzenie doświadczeń z użyciem np. niebezpiecznych substancji czy takich, w których konieczne jest ogrzanie probówek czy kolb. Wszystkie odczynniki chemiczne, i środki łatwopalne w pracowniach przedmiotowych w szkole należy przechowywać w specjalnych szafach chemicznych. Posiadamy między innymi szafy z wanną ociekową i króćcem przyłączeniowym oraz szafę chemiczną z półkami z blachy ocynkowanej. Meble laboratoryjne sprawdzą się także podczas prowadzenia zajęć w nurcie STEAM.

Jednak nie tylko meble laboratoryjne powinny być wykonane z trwałych materiałów. Stoły, biurka labolatoryjne, przy których pracują uczniowie zgłębiając wiedzę przez doświadczenie także mogą zostać potraktowane różnymi odczynnikami. Dlatego też szczególnie polecamy stoły Mila z odpornym na zarysowania i zaplamienia laminatem HPL. W swojej ofercie posiadamy również biurka pokryte trwałym laminatem HPL, także w wersji burka demonstracyjnego. Nauczyciele szczególnie doceniają te posiadające zlewozmywak i gniazdka.

Specyficznych mebli wymagają także inne pracownie przedmiotowe jak choćby sala informatyczna. Tu ważne będą miedzy innymi odpowiednie biurka komputerowe i wygodne obrotowe krzesła.

Zapraszamy na strony naszego sklepu do zapoznania się z naszą bogata ofertą mebli, które umożliwią prowadzenie zajęć  z wykorzystaniem projektu STEAM.