Pakiet rewalidacyjny do Magicznego Dywanu

Kod produktu: 821008
Oczekujemy na dostawę

1 759,90 zł­­

Brutto
Opis

Pakiet gier rewalidacyjnych REW stanowi rozbudowę Magicznego Dywanu (821001 sprzedawany oddzielnie).

Wszystkie gry zostały opracowane we współpracy z ośrodkiem rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym, dzięki czemu spełniają funkcję edukacyjną i rehabilitacyjną dla dzieci o różnym stopniu dysfunkcji.

W porównaniu do tradycyjnych gier Magicznego Dywanu ta seria ma bardziej wyraziste kolory, jednolite i jasne tła, zmniejszoną liczbę obiektów poruszających się na planszy, co powoduje, że gry są bardziej przystępne w odbiorze.

Ponadto wszystkie elementy aktywne są większe, spowolniono także dynamikę gier.

W aplikacjach rozróżniono dwa poziomy trudności do wyboru, zaś uczestnik zabawy otrzymuje wyraźną nagrodę po udanym wykonaniu zadania (brawo, oklaski).

Część aplikacji została również specjalnie zaprojektowana w pionie, aby wydłużyć czas poruszania się elementów na Magicznym Dywanie. Dzięki temu dziecko ma więcej czasu na wykonanie zadania.

Magiczny Dywan wspiera tworzenie warsztatów edukacyjnych, jak i rewalidacyjnych. W odpowiedni sposób zaprojektowane gry sprawdzają się jako narzędzie edukacyjno-rehabilitacyjne w Salach Doświadczania Świata, pobudzając zmysły uczestników zabawy.

Proponowane gry i zabawy rozwijają w szczególności następujące funkcje:
• koncentrację uwagi oraz koncentrację wzrokowo ruchową
• poprawne wykonywanie instrukcji
• rozwijanie orientacji przestrzennej
• funkcje odprężająco-relaksujące, w tym zmniejszanie napięcia mięśniowego
• pobudzanie do wyrażania pozytywnych emocji
• rozwija dużą motorykę wykorzystując różnorodność ćwiczeń ruchowych

W skład Pakietu wchodzi 16 gier. Część z nich występuje w dwóch wersjach, co łącznie daje 25 gier
 

   Magiczny Dywan - opis gier REW
 

CYFERKI Zadanie polega na zaznaczaniu kwiatków w kolejności pojawiających się cyferek od 1 do 9. Aby to zrobić wystarczy wskoczyć na kwiatek lub tupnąć na niego. Można też machnąć nad nim ręką lub głową. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

LITERKI Zadanie polega na zaznaczaniu kwiatków w kolejności pojawiających się liter od A do Z. Aby to zrobić wystarczy wskoczyć na kwiatek lub tupnąć w niego nóżką. Można też machnąć nad nim ręką lub głową. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

TROPICIELE ŚLADÓW Gra polega na tropieniu zwierzęcych śladów pojawiających się na planszy. Dziecko tropi zwierzątka chodząc po ich śladach. Jeśli zadanie będzie wykonywane zbyt wolno, ślady znikną i grę będzie trzeba rozpocząć od nowa. U celu, dziecko zobaczy, jakie zwierzątko tropiło.

GRZYBOBRANIE Celem gry jest zebranie pojawiających się na leśnej ścieżce grzybków. Aby je zebrać wystarczy na nie tupnąć nóżką. Jednocześnie trzeba uważać na jeże, które też mają na nie ochotę. Gdy dotkniemy jeża, ten zabiera nam zdobyty wcześniej grzybek. Należy także pamiętać, aby trzymać się wyznaczonej ścieżki i nie obudzić sowy! Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

BANANOWA KRAINA Gra polega na zerwaniu jak największej liczby bananów zanim spadną one na ziemię. Banany spadają w dół wzdłuż widocznych lian. Aby je złapać należy klepnąć je rączką lub tupnąć nóżką. Gra dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

RYBKI Zabawa polega na złowieniu jak największej liczby płynących rybek. Zasada jest prosta. Rybki płyną w stronę dziecka w trzech liniach. Aby je złapać należy klepnąć je rączką lub nóżką. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

SPADAJĄCE JAJKA Gra polega na zebraniu jak największej liczby jajek zanim spadną na ziemię i się rozbiją. Aby to zrobić, należy na nie tupnąć lub klepnąć je rączką. Gra jest dostępna w dwóch poziomach trudności.

SŁOŃ I CUKIER Gra polega na zebraniu wszystkich kostek cukru. Wystarczy tupnąć na nie nóżką lub machnąć nad nimi rączką. Trzeba uważać na słonia, bo on też bardzo lubi cukier i chętnie go zjada. Gdy zje kostkę cukru, robi sobie drzemkę, wtedy możemy odzyskać utracony cukier.

ELF Zabawa polega na zebraniu jak największej ilości prezentów. Aby złapać prezent wystarczy na niego klepnąć rączką lub tupnąć nóżką. Gra dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

PSZCZOŁY I MIÓD W tej grze uczestnicy muszą odnaleźć jak największą ilość garnuszków z miodem, omijając fruwające pszczoły, które również mają ochotę na miód. Aby zaznaczyć garnuszek dziecko wskakuje na niego, tupie nogą, macha nad nim ręką lub głową.

PIŁKA NOŻNA Gra polega na strzelaniu goli przeciwnikowi. Dziecko porusza piłką poprzez wskoczenie na nią lub tupnięcie nogą. Wygrywa uczestnik, który strzeli najwięcej bramek.

WESOŁE MINKI Dzieci muszą odnaleźć smutne minki i odczarować, by były znowu wesołe. Aby to zrobić należy klepnąć ją rączką lub tupnąć na nią nóżką. W razie pomyłki, zawsze można się poprawić. Gra dostępna jest w 2 wersjach: 2 szybkości pojawiania się minek.

LIŚCIE Gra polega na rozgarnianiu liści za pomocą nóg lub rąk podobnie, jak to dzieci robią jesienią w parku. Pod liśćmi ukrywa się jeż i grzybek. Zabawa polega na ich odszukaniu. Należy jednak uważać, bo wiatr psotnik cały czas nawiewa nowe liście.

PIANINO Gra polega na uczeniu się rozróżniania dźwięków. Pianino umożliwia dziecku zagranie dowolnej melodii poprzez tupanie nogą lub uderzanie ręką w odpowiednie klawisze.

BALONIKI Zabawa polega na przebijaniu latających baloników poprzez klepnięcie rączką lub tupnięcie nóżką. Dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

WODA Gra polega na symulowaniu ruchu wody. Wystarczy wejść na planszę i czujemy się tak, jakbyśmy po niej chodzili. W nowej odsłonie tło jest wyraźniejsze i jaśniejsze. Gra aktywizuje dziecko do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych. Pozwala także na wykorzystanie realnych przedmiotów. Pobudza wyobraźnię i zachęca do wykonywania dotychczas niezbyt lubianych zadań.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę