Akademia Bambika. Studio nagrań MED

Kod produktu: 199162
Dostępny

799,90 zł­­

Brutto
Opis
Materiały dla nauczyciela

Akademia Bambika to program multimedialny przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 5 do 8 lat).

Program terapeutyczny będący wsparciem dla logopedów, pedagogów i nauczycieli. Z powodzeniem może być również stosowany podczas zajęć rewalidacyjnych, świetlicowych oraz indywidualnie w domu.

Studio nagrań to miejsce, w którym dziecko będzie poznawać świat dźwięków, uczyć się je lepiej identyfikować, rozumieć i zapamiętywać. Będzie mogło ćwiczyć tu:

 • Rozumienie mowy - ćwiczenia, podczas których zadaniem dziecka jest wysłuchać i zapamiętać tekst, a następnie spośród dwóch bardzo podobnych obrazków (różniących się drobnymi szczegółami) wybrać ten, który dokładnie pasuje do usłyszanego tekstu;
 • Spostrzeganie błędów artykulacyjnych - tym razem dziecko słucha słów wypowiadanych przez smoka Bambika, a jego zadaniem jest ocena tego, czy smok wypowiedział słowo prawidłowo czy nie;
 • Pamięć słuchową bezpośrednią - tutaj po wysłuchaniu zdania wypowiedzianego przez smoka, dziecko będzie odpowiadać na pytania dotyczące jego treści;
 • Różnicowanie paronimów - ćwiczenie polega na wskazaniu obrazka (jednego spośród dwóch), który odpowiada słowu wypowiadanemu przez smoka Bambika. Zadanie jest o tyle trudne, że nazwy przedmiotów, które dziecko widzi, są do siebie bardzo podobne brzmieniowo np. muszka - puszka;
 • Różnicowanie dźwięków niewerbalnych - w tej części zadaniem dziecka jest różnicowanie wysokości dźwięków i zapamiętywanie sekwencji, czyli kolejności w jakiej one po sobie występują;
 • Rozumienie mowy w szumie - zadaniem dziecka jest powtórzenie zdania, które usłyszy w słuchawkach i wskazanie obrazka pasującego do wypowiedzi, którą usłyszało. Nie jest to takie proste, ponieważ brzmienie zdań jest bardzo podobne, np. Niedaleko jest łódka; Niedaleko jest kłódka; Niedaleko jest budka. Moduł zawiera 154 zadania.

Konieczność dokupienia słuchawek w ilości odpowiadającej liczbie uczestników. Słuchawki sprzedawane oddzielnie (kod: 085186).


Ma wspomagać proces ogólnego kształcenia - wspierać nabywanie podstawowych umiejętności edukacyjnych oraz stymulować rozwój poznawczy: spostrzeganie wzrokowe i słuchowe, myślenie, mówienie.
Program umożliwia również doskonalenie koncentracji uwagi, pamięci, rozwija samodzielne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów, umiejętność wyrażania emocji, a także umiejętności społeczne. Wzbogaca wiedzę dziecka z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dbania o higienę i zdrowie, przypomina o normach dobrego zachowania.

Przeznaczony dla dzieci:

 • z obniżonym poziomem funkcji słuchowych,
 • z zaburzeniami przetwarzania słuchowego;
 • u których chcemy rozwijać funkcje słuchowego;
 • z zaburzeniami uwagi i pamięci słuchowej, z ADHD;
 • z trudnościami w opanowaniu umiejętności czytania i pisania.

Karty pracy dają także dodatkową możliwość ćwiczenia przez dziecko grafomotoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej.

Motywem przewodnim programu jest zwiedzanie przez dziecko Akademii Bambika, mieszczącej się w starym zamku. Bambik - mądry i przyjazny smok oprowadza po kolejnych komnatach zamczyska, a w każdej z nich na dzieci czeka wiele ciekawych przygód i zadań. Nagrodą za ich rozwiązanie jest zdobywanie kolejnych tytułów Mistrza oraz - po przejściu całego programu - Pucharu Akademii.

Program składa się z pięciu części - każda z nich zawiera zestaw ćwiczeń rozwijający konkretną umiejętność. Istnieje możliwość oddzielnego zakupienia dostępu do poszczególnych części programu (do każdej z nich dołączone są odpowiednie karty pracy). Aby jednak zapewnić dzieciom stymulację wszystkich istotnych dla rozwoju procesów poznawczych, należy umożliwić im rozwiązanie wszystkich części gry.

Zakupienie całego programu zapewnia także otrzymanie zestawu materiałów niezbędnych do monitorowania postępów dziecka oraz przygotowania dla niego nagrody za pracę - Pucharu Akademii.

Dodatkowymi zaletami programu są:

 • ciekawa i kolorowa szata graficzna,
 • łatwość obsługi i przejrzysta nawigacja,
 • dostosowanie zadań do dzieci, które jeszcze nie czytają lub mają kłopoty z samodzielnym czytaniem • po najechaniu kursorem na postać Bambika, polecenia i teksty czyta lektor (lub materiał podany jest w formie graficznej),
 • możliwość wielokrotnego powtarzania zadania i wrócenia do treści, którą dziecko chce sobie przypomnieć, stworzenie jednolitego dla wszystkich zadań systemu motywacyjnego - smok Bambik informuje dziecko o poprawności wykonania zadania, często wypowiada słowną pochwałę lub w przypadku nieprawidłowych odpowiedzi, zachęca do dalszej pracy.Wymagania systemowe:
1. Windows XP 32/64-bit + Service Pack 3 + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa 2. Windows Vista/7/8/10 64-bit + DirectX 9.0c procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 3GB, Video RAM 1GB, karta dźwiękowa 3. Mac OS X 10.7 64-bit procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB, karta dźwiękowa 4. Android min. 5.0, procesor min. Core Duo 1.8GHz, RAM 1GB, Video RAM 512MB
Użytkowanie programu wymaga dostępu do internetu.

Licencja na 3 stanowiska.


• od 5 lat
Produkty polecane

Produkty polecane

Dostępny
Akademia Bambika - pakiet MED
199165

2 999,90 zł­­
Podgląd
Dostępny
Akademia Bambika. Biblioteka MED
199160

599,90 zł­­
Podgląd
Dostępny
Akademia Bambika. Laboratorium MED
199161

699,90 zł­­
Podgląd
Dostępny
Akademia Bambika. Świetlica MED
199163

499,90 zł­­
Podgląd
Dostępny
Akademia Bambika. Plac zabaw MED
199164

399,90 zł­­
Podgląd

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę