Gimnastyka buzi i języka. Karty do ćwiczeń motoryki narządów artykulacyjnych

Kod produktu: 199008
Dostępny

69,90 zł­­

Brutto
Opis
Materiały dla nauczyciela

Od kilku lat obserwuje się zjawisko rosnącej liczby dzieci z zaburzeniami i opóźnieniami rozwoju mowy, w odpowiedzi na taką sytuację powstała pomoc edukacyjna dla logopedów „Gimnastyka buzi i języka Karty do ćwiczeń motoryki narządów artykulacyjnych”.

Gimnastyka buzi i języka to pomoc dydaktyczna przeznaczona dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy do wykorzystania przez nauczycieli i pedagogów. Z powodzeniem może być stosowana jako program zajęć logopedycznych oraz podczas indywidualnej pracy dziecka w domu pod okiem rodzica.

Składa się z kart pracy do codziennego wykonywania wraz z zestawem ćwiczeń usprawniających motorykę narządów mowy.

Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych oparte są na interpretacji symboli znanych już najmłodszym dzieciom. Logopeda/nauczyciel nazywa dany symbol i podaje słowną interpretację czynności kojarzonej z tym symbolem oraz demonstruje jej wykonanie (najlepiej przed lustrem), a dziecko stara się naśladować wykonywane ruchy. Kolejne powtórzenia ćwiczeń umożliwiają dziecku zapamiętanie nazwy symbolu, dopowiadanie czynności, która się z nim wiąże oraz samodzielne i coraz sprawniejsze wykonywanie precyzyjnych ruchów w obrębie jamy ustnej.

Pomoc logopedyczna rozwija motorykę narządów artykulacyjnych - kinezę tj. ruch narządów, kinestezję tj. czucie ułożenia narządów, rozumienie mowy, wzbogaca słownictwo oraz stymuluje logiczne myślenie.

Pomoc dydaktyczna umożliwia naukę przez demonstrację, naśladownictwo i manipulowanie.

W skład produktu wchodzą 4 zestawy po 10 kart formatu A5 lub 9 x 9 cm

Pomoc przeznaczona dla dziecka od 12 miesiąca życia


• od 12 miesięcy

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę