Mobilna Majsterkownia

Kod produktu: 199346
Złóż zamówienie

6 999,90 zł­­

Brutto
Opis

Zestaw Mobilna Majsterkownia zaprojektowany został z myślą o podstawowej obróbce drewna i prostych pracach konstruktorskich. Przeznaczony jest do wykorzystania na lekcjach techniki lub zajęciach pozalekcyjnych z uczniami klas 4–8 szkoły podstawowej.

Zestaw zawiera:
• narzędzia do pracy z drewnem,
• regał na kółkach do przechowywania narzędzi (do samodzielnego złożenia),
• propozycje 10 zadań konstruktorskich w formie kart do druku oraz instrukcji filmowych (na pendrive),
• kartę BHP oraz trzy filmy instruktażowe dotyczące sposobu pracy z wiertarko-wkrętarką i montażu mebla.

Zadania konstrukcyjne zaproponowane w zestawie polegają na tworzeniu pomocy naukowych związanych ze zjawiskami fizycznymi oraz zagadnieniami matematycznymi. Samodzielnie budując obiekty, uczniowie zapoznają się z działaniem narzędzi i podstawowymi technikami obróbki drewna, a także rozwijają umiejętności manualnie. Ponadto praca z zestawem przyczynia się do kształtowania dobrego nawyku planowania działań i przygotowywania w odpowiedni sposób warsztatu pracy. Wreszcie sprzyja doskonaleniu umiejętności współpracy z innymi przy realizacji projektów zespołowych.
Proponowane w zestawie konstrukcje różnią się pod względem trudności wykonania – od najłatwiejszych (Pudełko, Astrolabium) do najtrudniejszych (Pantograf, Waga). Ponieważ Mobilna Majsterkownia przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które nie pracowały wcześniej z drewnem, w poszczególnych komponentach zestawu zamieszczone zostały różne uwagi techniczne (podstawowe zasady pracy z zestawem w karcie BHP, wskazówki i instrukcje w kartach i filmach dotyczących poszczególnych zadań konstruktorskich oraz w dodatkowych filmach instruktażowych).
Każda z kart pracy zawiera grafikę przedstawiającą docelową konstrukcję (pomoc naukową), listę materiałów i narzędzi potrzebnych do jej wykonania, propozycję zadania dodatkowego z użyciem konstrukcji oraz krótki opis merytoryczny tłumaczący jej działanie.
Narzędzia zostały skompletowane tak, aby z zestawem mogły pracować równolegle trzy zespoły uczniowskie. Obok klasycznych narzędzi do obróbki drewna, takich jak piła czy pilnik, w zestawie znalazły się również uniwersalne i bardzo przydatne przedmioty takie jak gruby sznurek, taśma klejąca czy klej do drewna.
Samodzielny montaż mobilnego regału na narzędzia przewidziany został jako konstruktorskie zadanie wstępne dla uczniów. Do zestawu dołączono instrukcję, jak zrobić to krok po kroku. Plecy mebla pełnią dodatkową funkcję roboczych płyt ochronnych, służących do zabezpieczenia stołów przed uszkodzeniem podczas pracy.
 

  • wym. szafki 80 x 60,3 x 151 cm


Spis działań konstruktorskich w zestawie
1. Pudełko
2. Astrolabium
3. Łoże fakira
4. Wahadło
5. Pantograf kreślarski
6. Zegar słoneczny
7. Kamerton
8. Ksylofon
9. Waga
10. Katapulta

Zestaw narzędzi:

Filmy