Wsparcie nauczyciela

Scenariusze zajęć

Wykorzystaj w pełni możliwości rozwiązań LEGO® Education, dzięki praktycznym poradnikom dla nauczyciela, które pozwolą szybko i wygodnie rozpocząć pracę z zestawami dla szkół i przedszkoli. Opracowane scenariusze zajęć zawierają wskazówki, jak planować zajęcia; przykładowe ćwiczenia i aktywności do rozwiązania w grupie oraz gotowe propozycje tematów do omówienia w klasie. Plany lekcji zawierają zadania o różnych stopniach trudności, dzięki czemu nauczyciel może dostosować pracę na zajęciach do indywidualnych możliwości uczniów. Bogata tematyka obejmująca przedmioty STEAM, kodowanie, programowanie czy rozwój emocjonalno-społeczny sprawia, że scenariusze zajęć LEGO® Education są uniwersalne i dostępne dla każdego nauczyciela.

scenariusze zajęć lego education
sceanriusze zajęć lego duplo steam park

Gotowe pomysły na zajęcia w przedszkolu

Skorzystaj z gotowych scenariuszy zajęć dla dzieci, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać edukacyjne walory zestawów klocków LEGO® DUPLO® dla żłobków i przedszkoli. Poradniki zawierają informacje wstępne dla nauczyciela, tabele rozwijanych umiejętności, plany lekcji z uwzględnieniem różnych stopni trudności, porady i wskazówki, jak angażować dzieci podczas zajęć, ćwiczenia wstępne i zabawy na zakończenie zajęć. Dodatkowe uzupełnienie w formie kart i zdjęć inspiracji stanowi urozmaicenie materiałów dydaktycznych.

Scenariusze zajęć do zestawów edukacyjnych LEGO® DUPLO®

LEGO® DUPLO® Coding Express

Scenariusz zajęć do kodowania w przedszkolu

LEGO® DUPLO® STEAM Park

Przystępne wprowadzenie do tematyki STEAM w przedszkolu

LEGO® DUPLO® Mój świat XL

Scenariusz zajęć o tematyce miasta i społeczności

LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje

Intuicyjne wprowadzenie do świata uczuć i emocji

Scenariusze zajęć dla edukacji wczesnoszkolnej

Skorzystaj z gotowych materiałów dydaktycznych do pracy z zestawem LEGO Education WeDo 2.0. Poradniki nauczyciela stanowią intuicyjne wprowadzenie do obsługi edukacyjnych klocków i intuicyjnego oprogramowania, zapoznanie z tematami lekcji, dostępnymi narzędziami w aplikacji oraz innymi zasobami edukacyjnymi, z których warto korzystać na lekcji programowania w szkole. Materiały dla nauczyciela to również wskazówki, jak zarządzać klasą i projektami, obsługiwać aplikację i wykorzystać elementy zestawu LEGO Education WeDo 2.0. do rozwijania myślenia komputacyjnego uczniów w szkole.

scenariusze zajęć lego education wedo 2.0.
scenariusze zajęć dla klas 4-8 szkoły podstawowej spike prime

Scenariusze zajęć dla klas 4-8 szkoły podstawowej

Nauczyciele klas 4-8 szkoły podstawowej mogą skorzystać z bogatej bazy materiałów dydaktycznych do zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime, które obejmują ponad 400 planów lekcji z pomysłami na zajęcia w szkole, wideo tutoriale i instruktaże, przewodnik po inteligentnym oprogramowaniu, karty aktywności i przykładowe ćwiczenia z wykorzystaniem edukacyjnych klocków.

Materiały dla szkół ponadpodstawowych

Materiały dla nauczyciela do zestawu LEGO MINDSTORMS Education EV3 obejmują plany lekcji i scenariusze zajęć, dzięki którym uczniowie szkół ponadpodstawowych zbudują modele z zakresu informatyki, inżynierii, robotyki i STEM. Zaawansowane oprogramowanie pozwoli im zaprojektować systemy zintegrowane komputerowo, inteligentne roboty i pojazdy czy laboratorium inżynieryjne. Nauczyciele otrzymują gotowe narzędzia edukacyjne do wykorzystania na lekcjach w szkole, co znacznie ułatwia proces dydaktyczny.

scenariusze zajęć lego mindstorms education ev3

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.