Rozwiązania edukacyjne

LEGO® Education dla edukacji wczesnoszkolnej

Buduj pewność siebie uczniów razem z zestawem do programowania LEGO® Education dla edukacji wczesnoszkolnej. Skorzystaj z intuicyjnych i praktycznych rozwiązań edukacyjnych, mających na celu wspieranie ciekawości i pasji uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów i rozpoczęcia przygody z przedmiotami STEAM.

lego education wedo 2.0. pewnosc siebie w szkole podstawowej

Pomóż uczniom uwierzyć w siebie

Pewność siebie i wiara we własne siły to podstawa sukcesu. Zachęć uczniów do podejmowania wysiłków i próbowania nowych rzeczy, odkrywania zależności i poszerzania horyzontów. W świecie nowoczesnych technologii i powszechnej cyfryzacji pożądane są cechy takie jak: odwaga, kreatywność, innowacja, pasja do działania i niestandardowe myślenie. Badania wykazują, że obecne młode pokolenie podejmie w przyszłości zawody, jakich jeszcze nie znamy. Z tego względu warto pamiętać, by wspierać w uczniach postawę badawczą i pewność siebie w podejmowaniu nowych wyzwań, by jeszcze lepiej przygotować ich do zawodów przyszłości.

Przeczytaj artykuł

Intuicyjne programowanie w szkole podstawowej

Rozwiązania LEGO® Education dla edukacji wczesnoszkolnej to połączenie edukacyjnych klocków, smarthuba, silnika, czujników oraz intuicyjnej aplikacji do programowania dynamicznych robotów, dzięki którym uczniowie w łatwy i przystępny sposób zapoznają się z pojęciami związanymi z programowaniem, uczą się budować algorytmy i tworzyć rzeczywiste rozwiązania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Gotowe pomysły na zajęcia, materiały dla nauczyciela i instrukcje konstruowania robotów stanowią doskonały wstęp do fascynującej przygody z kodowaniem i programowaniem w szkole podstawowej.

lego education dla edukacji wczesnoszkolnej we 2.0.

Edukacyjne projekty STEAM w szkole podstawowej

Zestaw LEGO® Education WeDo 2.0. dla edukacji wczesnoszkolnej obejmuje liczne projekty edukacyjne oparte na rzeczywistych zagadnieniach STEAM, mające na celu zachęcanie uczniów do zadawania pytań i tworzenia własnych rozwiązań. Uczniowie rozwijają w ten sposób nie tylko umiejętności programowania i myślenia algorytmicznego, ale i przydatne w przyszłym życiu umiejętności pracy w grupie, kreatywnego rozwiązywania problemów i komunikowania się w zespole. Szkolenia dla nauczycieli, przewodniki dla początkujących i podręczniki z gotowymi planami lekcji pomagają nauczycielom rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do nauki przedmiotów STEAM i wykorzystać programowanie praktycznie na każdym przedmiocie w szkole. Już dziś zamów zestaw LEGO® Education WeDo 2.0. i pozwól uczniom budować stacje badawcze, symulacje trzęsienia ziemi, roboty sprzątające świat czy inne modele związane z przyrodą, fizyką, geografią czy ochroną środowiska.

Zamów zestaw

Plany lekcji i instrukcje budowania z klocków

Skorzystaj z gotowych propozycji i pomysłów na zajęcia z LEGO® Education dla edukacji wczesnoszkolnej, by łatwo i wygodnie rozpocząć przygodę z programowaniem w Twojej szkole. Opracowane scenariusze zajęć i projekty edukacyjne pozwolą przystępnie wprowadzić uczniów w fascynujący świat robotów, które mogą zmieniać świat! Nawiązanie do rzeczywistych zjawisk w świecie, popularnych rozwiązań technologicznych i praktycznych wynalazków, z którymi dzieci spotykają się niemal na co dzień, sprawia, że lekcje stają się jeszcze ciekawsze, a nauka jeszcze przyjemniejsza dla uczniów.

lego education dla edukacji wczesnoszkolnej instrukcje budowania modeli
lego education dla edukacji wczesnoszkolnej aplikacja

Intuicyjna aplikacja do kodowania

Oprogramowanie LEGO® Education WeDo 2.0 oferuje intuicyjną metodę kodowania „przeciągnij i upuść” opartą na Scratchu, dzięki czemu uczniowie mogą łatwo i przyjemnie ożywić swoje roboty, pojazdy i inne modele. Programowanie za pomocą bloczków jest znane w szkołach podstawowych i przystępne dla uczniów, dlatego łatwo je wdrożyć nawet na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Gotowe projekty i ćwiczenia z przewodnikiem dla początkujących oraz wygodne narzędzia dla nauczycieli sprawiają, że LEGO® Education WeDo 2.0 jest łatwe do wdrożenia w klasie, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w kodowaniu i w programowaniu.

Odkryj rozwiązania edukacyjne dla starszych klas szkoły podstawowej

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.