Zasoby edukacyjne

Baza wiedzy LEGO® Education

Nauczyciele pełnią kluczową rolę w budowaniu pewności siebie uczniów oraz rozwijaniu ich potencjału poprzez właściwe wspieranie predyspozycji i talentów podczas zajęć w przedszkolu i w szkole. Badania prowadzone przez Fundację LEGO w dziedzinie edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży dowodzą, że nauka przez zabawę przynosi znacznie lepsze efekty i zwiększa zaangażowanie uczniów w zajęcia. Rozwiązania LEGO® Education zapewniają nauczycielom profesjonalne wsparcie w prowadzeniu takich lekcji, dzięki bogatej bazie wiedzy, wartościowym materiałów, scenariuszom lekcji i inspirującym kartom pracy. Zasoby te umożliwiają prowadzenie atrakcyjnych zajęć, wspierających rozwój umiejętności emocjonalnych, społecznych oraz kluczowych kompetencji przyszłości dzieci na każdym poziomie nauczania.

Zobacz raporty Fundacji LEGO o edukacji

Pewność siebie to podstawa!

O uczeniu się przez całe życie

Niewykorzystany potencjał nauki przez zabawę

O skuteczności nauczania LEGO® Education

Baza wiedzy LEGO® Education

Profesjonalne wsparcie w czasie pandemii

LEGO® Education umożliwia nauczycielom dostosowywanie realizowanych zajęć w dobie pandemii koronawirusa w taki sposób, by umożliwić naukę w różnych warunkach: w trybie stacjonarnym, zdalnym, czy hybrydowym. Oznacza to, że bez względu na miejsce nauki, uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach z przedmiotów STEAM. Zajęcia STEAM służą budowaniu pewności siebie i nabywaniu kluczowych kompetencji, niezbędnych w podejmowaniu zawodów przyszłości. Rozwiązania LEGO® Education zostały zaprojektowane tak, aby były intuicyjne i elastyczne, zapewniając nauczycielom łatwość ich adaptacji na lekcji.
LEGO® Education wspierają nauczycieli podczas edukacji stacjonarnej za pomocą materiałów, które zawierają wskazówki dotyczące higieny oraz pomysły na zajęcia, uwzględniające zachowanie dystansu społecznego. Baza wiedzy LEGO® Education zawiera także materiały dydaktyczne do zajęć hybrydowych, oferując elastyczne rozwiązania, lekcje wspomagające nauczanie hybrydowe oraz gotowe pomysły na aktywności. Nauczanie online, realizowane na odległość z klockami edukacyjnymi LEGO® to również niezwykle fascynująca przygoda i angażujące sesje, dzięki pomocnym przewodnikom i instruktażom dla nauczycieli i uczniów.

Skorzystaj z bazy inspirujących lekcji z LEGO Education podczas zdalnego i hybrydowego nauczania

10 strategii na zaangażowanie uczniów

podczas nauki online

10 pomysłów na angażujące zajęcia

w ramach nauki online

5 przykładów nauczania mieszanego

przy użyciu modelu 5E

7 sposobów, jak pomóc dziecku w nauce w domu

z LEGO Education
Gotowe scenariusze zajęć

Podręczniki dla nauczyciela

Zestawy edukacyjne LEGO Education obejmują kompleksowe wsparcie dla nauczyciela, w tym poradniki z gotowymi pomysłami na lekcje w przedszkolu i w szkole. Znajdują się w nich szczegółowe cele edukacyjne zajęć i sposoby ich realizacji zgodnie z możliwościami dzieci i uczniów. Materiały zostały opracowane w taki sposób, by wspierać nauczycieli i pedagogów w przystępnym zapoznaniu dzieci z tematyką, związaną z danym obszarem edukacyjnym. Dzięki nim nauczyciel może zapewnić dzieciom wsparcie w procesie rozwijania wczesnych umiejętności STEAM, czyli kompetencji z dziedziny technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, a także rozwijać ich umiejętności społeczne, emocjonalne i językowe. Podręczniki nauczyciela zawierają także ciekawe i zabawne pomysły, na angażujące zajęcia, które zainteresują dzieci na dłużej.

Skorzystaj z bazy poradników dla nauczyciela LEGO Education

Poradnik nauczyciela LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje

Poradnik nauczyciela LEGO® DUPLO® STEAM Park

Poradnik nauczyciela LEGO® DUPLO® Coding Express

Poradnik nauczyciela LEGO® DUPLO® Story Tales – Opowieści

Pomysły na pierwsze zabawy

Karty "Pierwsze kroki"

W zestawach klocków LEGO® DUPLO® znajdują się również karty „Pierwsze kroki”, które są doskonałą formą rozpoczęcia pracy w przedszkolu i w szkole podstawowej. Karty zawierają pomysły na pierwsze edukacyjne zabawy i aktywności oraz stanowią inspirację do dalszej pracy z dziećmi. Informacje o celach edukacyjnych i rozwijanych umiejętnościach podczas zabawy zestawem edukacyjnych klocków, stanowią kluczową i cenną wskazówkę dla nauczyciela. Materiały stanowią doskonały punkt wyjścia do rozszerzania możliwości wykorzystania zestawów LEGO® DUPLO® w placówce.

Skorzystaj z bazy materiałów dla nauczyciela LEGO Education

Karta „Pierwsze kroki” LEGO® DUPLO® STEAM Park

Karta „Pierwsze kroki” LEGO® DUPLO® Mój Świat XL

Karta „Pierwsze kroki” LEGO® DUPLO® Rury

Karta „Pierwsze kroki” LEGO® DUPLO® Zwierzęta

Baza inspiracji do budowania

Czerp pomysły z kart inspiracji

Karty inspiracji zawarte w zestawach LEGO DUPLO to gotowe pomysły do budowania ciekawych konstrukcji, postaci i scenerii, które urozmaicą zabawę z zestawem. Opracowane z uwzględnieniem 2 stopni trudności materiały, pozwolą nauczycielowi dostosować zajęcia do indywidualnych umiejętności i zdolności dzieci. Karty inspiracji zachęcają przedszkolaków do działania i zwiększają ich poczucie pewności siebie podczas zabawy i nauki z wykorzystaniem tych rozwiązań. Materiały te są niezwykle pomocne jako forma zapoznania z elementami zestawu, jak i w momencie braku pomysłów do dalszej zabawy i poszukiwania nowych inspiracji.

Skorzystaj z bazy materiałów dla nauczyciela LEGO Education

Karta inspiracji LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje

Karta inspiracji LEGO® DUPLO® Coding Express

Karta inspiracji LEGO® DUPLO® Zestaw Kreatywny

Karta inspiracji LEGO® DUPLO® Ludziki

Baza wiedzy wideo

Skorzystaj z filmów instruktażowych

Jako materiał pomocniczy dla nauczycieli, LEGO Education opracowało również wprowadzające filmy wideo, będące przystępną formą zapoznania się z produktami, obsługą aplikacji mobilnej czy pierwszymi projektami edukacyjnymi. Dzięki nim nauczyciele i uczniowie mogą łatwo rozpocząć pracę z zestawem, bez wcześniejszego przygotowania technicznego. W krótkim filmikach zawarte są najważniejsze informacje potrzebne do rozpoczęcia nauki z zestawami LEGO Education dla szkół i przedszkoli.

Zobacz instruktażowe filmy LEGO Education

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.