Rozwiązania edukacyjne

LEGO® Education dla szkoły podstawowej

Poznaj intuicyjne, elastyczne i nowoczesne rozwiązanie do nauki programowania i robotyki – LEGO® Education dla szkoły podstawowej. Pomóż uczniom starszych klas osiągać sukcesy w zdobywaniu wiedzy w przedmiotach STEAM, dzięki praktycznym wykorzystaniu na lekcjach zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime. Inteligentne oprogramowanie, czytelne instrukcje i gotowe pomysły na zajęcia to tylko wybrane korzyści, płynące z zastosowania pomocy edukacyjnej na lekcjach z robotyki w szkole podstawowej. Edukacyjna zabawa zestawem pomaga uczniom o różnych stopniach zaawansowania budować pewność siebie i rozwijać umiejętność krytycznego myślenia, a także z odwagą i swobodą odkrywać zjawiska i zagadnienia przedmiotów STEAM.

lego education dla szkoły podstawowej spike prime

Wspieraj pewność siebie na lekcjach STEAM

Od łatwych lekcji dla początkujących po nieograniczone, kreatywne projekty — LEGO® Education SPIKE™ Prime pomaga uczniom starszych klas, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy, rozwijać umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Rozwiązanie to wykorzystuje klocki LEGO, programowalny Smarthub z wieloma portami, czujniki i moduły oraz możliwość programowania w intuicyjnej aplikacji za pomocą bloków opartych na języku Scratch lub bardziej zaawansowanego programowania tekstowego w języku Python. Wszystko to, by budować pewność siebie w przedmiotach STEAM już w szkole podstawowej!

Przeczytaj artykuł

Wykorzystaj innowacyjne elementy w programowaniu

Rozwiązania LEGO® Education dla szkoły podstawowej to połączenie edukacyjnych klocków, smarthuba, silników, czujników oraz inteligentnego oprogramowania do konstruowania fascynujących wynalazków i modeli. LEGO ® Education SPIKE  Prime zawiera szereg innowacyjnych elementów, zapewniających łatwe i elastyczne budowanie dla wszystkich uczniów. Specjalne ramki do tworzenia nowoczesnych prototypów, koła zębate, klocki integracyjne, czy specjalistyczna kulka jezdna to tylko wybrane elementy, które zwiększą atrakcyjność zestawu i łatwość pracy na lekcji. Dzięki nim uczniowie zrozumieją skomplikowane zjawiska związane z robotyką i programowaniem i będą potrafili zastosować je w praktyce.

lego education dla szkoły podstawowej spike prime atrakcyjne elementy

Wdrażaj inżynieryjne metody pracy na lekcjach

Zestaw LEGO® Education SPIKE Prime dla starszych klas szkoły podstawowej do innowacyjna pomoc dydaktyczna, ułatwiająca wdrażanie uczniów w tematykę przedmiotów STEAM i pracy metodami inżynierskimi na lekcjach. Uczniowie projektują, budują, testują, burzą i tworzą od nowa, wszystko po to, by powstały jeszcze lepsze roboty i modele. Gotowe instrukcje i pomysły na zajęcia, nawiązujące do rozwiązań ze świata rzeczywistego (zakładanie firmy, tworzenie systemu śledzenia paczek, budowanie robota sprzątającego czy systemu do nawadniania roślin), sprawiają, że nauka programowania i robotyki staje się prawdziwą pasją i fascynującą przygodą. Interdyscyplinarność tematów zawartych w aplikacji i praktyczność budowanych modeli umożliwia wykorzystanie zestawu LEGO® Education SPIKE Prime nie tylko na informatyce, ale i na biologii, fizyce, geografii czy przyrodzie.

Zamów zestaw

Praktyczne lekcje STEAM oraz gotowe instrukcje budowania

Skorzystaj z gotowych propozycji i pomysłów na zajęcia z LEGO® Education dla klas 4-8 szkoły podstawowej, by prowadzić przystępne i zarazem zaawansowane projekty z programowania i robotyki. Zaplanowane na 45 minut moduły lekcyjne, scenariusze zajęć i projekty edukacyjne pozwolą uczniom tworzyć inteligentne rozwiązania i wynalazki, które mogą zmieniać świat! Dzięki wykorzystaniu zestawu LEGO® Education SPIKE Prime uczniowie budują systemy alarmowe, systemy do zarządzania zamówieniami i magazynowania, gry logiczne, tańczące roboty czy czytniki danych. To wszystko sprawia, że programowanie staje się prawdziwą przyjemnością!

lego education spike prime plany lekcji
lego education dla szkoły podstawowej intuicyjna aplikacja

Jedna aplikacja, dwa języki kodowania

Intuicyjne oprogramowanie LEGO® Education SPIKE™ Prime umożliwia uczniom rozwijanie umiejętności programowania w dwóch językach Scratch i Python, niezależnie od ich poziomu umiejętności. W ten sposób mogą oni tworzyć rozwiązania zarówno metodą wizualnych bloczków, jak i bardziej zaawansowanego programowania tekstowego. W nieustannie zmieniającym się świecie, rozwiązania edukacyjne LEGO® Education dla szkoły podstawowej zapewniają uczniom nie tylko możliwość doskonalenia kodowania i robotyki, ale i odniesienia sukcesu poza szkołą, przygotowując ich do podejmowania zawodów przyszłości.

Odkryj nowy moduł do nauk ścisłych

Rozwiązanie LEGO Education SPIKE Prime dla szkół podstawowych został poszerzony o zupełnie nowy moduł z 7 nowymi lekcjami, dotyczącymi nauk i danych fizycznych. Lekcje zawierają nowe bloki programowania, które pozwalają dokładniej gromadzić i wizualizować dane z czujników. Uczniowie będą konstruować, analizować i interpretować graficzne prezentacje danych, jednocześnie zdobywając wiedzę z zakresu energii kinetycznej, prędkości, energii potencjalnej i nie tylko. Moduł nauk ścisłych SPIKE Prime nadaje się do wykorzystania w alternatywnych środowiskach nauczania, a niektóre z zawartych w nim przydatnych i wciągających lekcji są przystosowane do nauki zdalnej.

lego education spike prime nauki ścisłe pomiar danych

Odkryj inne rozwiązania STEAM dla szkół

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.