Rozwiązania edukacyjne

LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli

Spraw, by dzieci poczuły się pewne siebie i przygotuj je na pójście do szkoły i uczestnictwo w życiu codziennym dzięki kreatywnym, intuicyjnym i wszechstronnym rozwiązaniom LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli.

lego education dla zlobkow i przedszkoli
Praktyczna zabawa i operacje na konkretach

Edukacyjne klocki dla żłobków i przedszkoli

Dzieci z natury są ciekawe świata i chętne do nauki. Rozwiązania LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli pobudzają naturalną ciekawość i zachęcają do nauki poprzez zabawę. Rozwiązania te przygotowują dzieci do pójścia do szkoły oraz uczestniczenia w życiu codziennym poprzez rozwijanie umiejętności społecznych i jak najwcześniejsze zapoznanie się z przedmiotami STEAM. Wspierają rozwój umiejętności emocjonalnych, naukę czytania i pisania oraz ułatwiają zdobywanie podstawowych umiejętności konstrukcyjnych i programistycznych. Rozwiązania LEGO Education dla żłobków i przedszkoli pomagają dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i pogłębiać wiedzę na temat otaczającego świata, jednocześnie kształtując pewność siebie, zdolność do współpracy i umiejętności komunikacyjne.

Rozwijaj kompetencje językowe w przedszkolu

Rozwiązania LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli to kompleksowe wsparcie nauczyciela w rozwijaniu mowy i kompetencji językowych najmłodszych. Wybierz zestawy edukacyjne LEGO® DUPLO® Story Tales – Opowieści czy zestaw rozszerzający LEGO® DUPLO® Litery, by zachęcić przedszkolaków do tworzenia kreatywnych i pomysłowych historii, opowiadania baśni i relacjonowania opowieści. Zabawa edukacyjnymi klockami sprawi, że dzieci w naturalny sposób będą ze sobą współpracować, rozwijać umiejętności mówienia i słuchania, a także odgrywania ról.

lego education dla żłobków i przedszkoli lego duplo opowieści
LEGO Education dla żłobków i przedszkoli lego duplo zbuduj emocje

Wspieraj rozwój emocjonalny przedszkolaków

Zadbaj o umiejętności społeczne i emocjonalne najmłodszych. Zabawa z edukacyjnym zestawem LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje zachęca przedszkolaków do odkrywania świata emocji, rozumienia własnych uczuć oraz umiejętności ich wyrażania w różny sposób. Budowanie postaci i odwzorowywanie rzeczywistych sytuacji z życia w przedszkolu czy w domu, pozwala dzieciom na rozwój współpracy, empatii, rozpoznawania emocji innych i rozwiązywania problemów w grupie. LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli to kompleksowe wsparcie dla nauczyciela w postaci gotowych materiałów dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie edukacyjnych i angażujących zajęć w placówce.

Wzbudź pasję do przedmiotów STEAM

Rozwiązania LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli kładą nacisk na rozwój umiejętności związanych z przedmiotami STEAM już od najmłodszych lat życia dziecka. Dzięki blisko 300 elementom zestawu LEGO® DUPLO® STEAM Park przedszkolaki mogą budować dynamiczne, ruchome kolejki, karuzele, zjeżdżalnie i fascynujące budynki i różne atrakcje z wesołego miasteczka. Dzięki zabawie zestawem zapoznają się z tematyką kół zębatych, ruchu i miar oraz rozwijają umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

lego education dla zlobkow i przedszkoli lego duplo steam park
lego education dla żłobków i przedszkoli lego duplo zestawy rozszerzające

Zwiększ możliwości pracy na zajęciach

Zwiększ radość zabawy w przedszkolu dzięki zestawom rozszerzającym LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli. Zestawy rozszerzające LEGO® DUPLO® pozwalają lepiej poznać konkretne umiejętności i jeszcze lepiej je rozwinąć. Można je łączyć ze wszystkimi zestawami edukacyjnymi dla przedszkoli, dzięki czemu dzieci mają jeszcze więcej możliwości do budowania i nauki przez zabawę. Zestawy rozszerzające posiadają dodatkowo karty inspiracji do tworzenia nowych obiektów i karty „Pierwsze kroki”, zawierające pomysły na pierwsze aktywności na zajęciach. 

Skorzystaj z materiałów dla nauczyciela

LEGO® Education dla żłobków i przedszkoli to kompleksowe wsparcie dla nauczyciela i edukatora. Bogate zasoby edukacyjne umożliwiają intuicyjną i przyjemną pracę z zestawami edukacyjnych klocków w placówce. Poradniki z gotowymi scenariuszami zajęć, karty inspiracji do budowania z klocków, karty „Pierwsze kroki” z pomysłami na pierwsze gry i zabawy w sali to tylko wybrane z materiałów, z których mogą korzystać nauczyciele. Wierzymy, że dzięki profesjonalnemu wsparciu technicznemu i szkoleniom, umożliwiającym edukatorom rozwój zawodowy, wspieramy Państwa w misji budowania pewności siebie dzieci od najmłodszych lat życia.

lego education dla żłobków i przedszkoli materiały dla nauczyciela
lego education dla zlobkow i przedszkoli poradnik dotyczący higieny
Bezpieczna i efektywna nauka z LEGO® i DUPLO®

Zadbaj o higienę z LEGO® Education!

W celu zapewnienia dzieciom jak najbezpieczniejszej i najefektywniejszej nauki, w elementach LEGO® i DUPLO® zastosowane są materiały wysokiej jakości.  LEGO® Education przygotowało wskazówki dotyczące higieny, aby pomóc nauczycielom w przestrzeganiu wytycznych dotyczących czyszczenia i dezynfekcji pomocy edukacyjnych. Znalazły się w nich informacje, jak przygotować elementy do czyszczenia, w jaki sposób je czyścić i dezynfekować oraz jak prawidłowo wysuszyć klocki.

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.