LEGO® Education SPIKE™ Prime

Pewność siebie uczniów w programowaniu

LEGO® Education SPIKE™ Prime to innowacyjna pomoc edukacyjna do nauki programowania i robotyki, która przyczynia się do rozbudzania ciekawości i odwagi poznawczej uczniów starszych klas szkół podstawowych w przedmiotach STEAM oraz buduje ich pewność siebie. Pomoc dydaktyczna stanowi połączenie tradycyjnych i cyfrowych modułów: popularnych klocków LEGO®, elementów do konstruowania, intuicyjnego oprogramowania, a także gotowe materiałów dla nauczycieli i scenariuszy zajęć. To połączenie sprawia, że lekcje z LEGO® Education SPIKE™ Prime są ciekawe i angażujące, a także pozwalają na praktyczne zastosowanie TIK w edukacji.

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Rozwijaj kluczowe kompetencje dzięki edukacyjnym projektom STEAM

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to intuicyjne środowisko do robotyki i programowania, z gotowymi pomysłami na lekcje, instrukcjami do budowania złożonych modeli oraz nieskończonymi możliwościami projektowania rozwiązań STEAM. Dzięki praktycznym doświadczeniom i atrakcyjnym elementom, uczniowie są zaangażowani na lekcji i z pasją tworzą programy i wynalazki, rozwijając kluczowe kompetencje, niezbędne dla inżynierów jutra. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime dla szkół podstawowych pozwala na rozwijanie umiejętności programowania i robotyki, oraz innych umiejętności XXI wieku takich jak:

 • logiczne i algorytmiczne myślenie,
 • myślenie komputacyjne,
 • umiejętność pracy w grupie,
 • umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia,
 • zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w praktyce.

Skorzystaj z bogatej bazy materiałów dla nauczyciela

Ponad 400 pomysłów na lekcje programowania

Wybierz LEGO® Education SPIKE™ Prime dla Twojej szkoły i skorzystaj z obszernych zasobów dydaktycznych dla nauczyciela. Gotowe scenariusze lekcji w j. polskim, pomysły na ciekawe zajęcia, lekcje w modelu zdalnym i hybrydowym, a także gotowe instrukcje do budowania wynalazków i innowacyjnych projektów STEAM podczas zajęć. Ponadto nauczyciel może skorzystać również z profesjonalnego wsparcia technicznego i możliwości szkolenia zawodowego, wszystko to, by ułatwić Państwu prowadzenie angażujących i pełnych pasji zajęć z elementami kodowania, programowania i robotyki. Różnorodność tematów pozwala na realizację zajęć z zestawem LEGO® Education SPIKE™ Prime praktycznie na każdym przedmiocie szkolnym. Moduły ćwiczeniowe zawarte w aplikacji programu, obejmują przedmioty STEAM w zakresie zgodnym z programem nauczania, w których szczególny nacisk położono na informatykę i inżynierię. Ćwiczenia są stworzone z myślą o uczniach klas 4-8 szkół podstawowych.

Wspieraj rozwój przyszłych inżynierów

Z zestawem LEGO® Education SPIKE™ Prime zaangażujesz uczniów w ciekawe zajęcia z programowania i robotyki, podczas których zdobędą kluczowe kompetencje, niezbędne w cyfrowym świecie pełnym nowoczesnych technologii. Możliwość programowania za pomocą bloków opartych na języku Scratch i programowania tekstowego w języku Python zwiększy możliwości pracy na lekcji w szkole. Ponadto dzieci odkryją korzyści, płynące z interdyscyplinarnej nauki i zastosowania robotyki w rzeczywistym świecie, a to wszystko w formie praktycznych doświadczeń i kreatywnych projektów.
Zestaw podstawowy LEGO® Education SPIKE™ Prime zawiera m.in. ponad 500 kolorowych elementów LEGO® Technic™, smarthub, duży silnik, 2 małe silniki, czujniki i wiele innych atrakcyjnych elementów, które zwiększają atrakcyjność zajęć w szkole.

Kup teraz

Odkryj innowacyjne elementy LEGO® Education SPIKE™ Prime

LEGO® Education i Grupa LEGO stworzyły nowe, innowacyjne elementy systemu LEGO, które miały swoja premierę w zestawie LEGO® Education SPIKE™ Prime. Należą do nich:

 • klocek integracyjny, umożliwiający łączenie elementów LEGO Technic i LEGO System, dodatkowo poszerzając niezliczone możliwości kreatywnego budowania,
 • ramki Technic do szybkiego budowania prototypów i większych modeli,
 • nowy projekt kół, wspierający lepszą zwrotność, większą precyzję i łatwiejszy montaż,
 • specjalistyczna kulka jezdna do jeżdżących modeli i konstrukcji,
 • „herbatnik”, zwiększający stabilność i budowanie w różnych kierunkach,
 • klips do przewodów, pomagający je uporządkować,
 • płytka konstrukcyjna Technic do szybkiego budowania prototypów i większych modeli,
 • koło zębate, umożliwiające konstruowanie przekładni pod nowymi kątami.
Zamów w sklepie Moje Bambino
LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw rozszerzający

Jeszcze więcej możliwości programowania na lekcji

LEGO® SPIKE™ Prime – zestaw rozszerzający stanowi doskonałe uzupełnienie pracy na lekcji, umożliwiając tworzenie jeszcze bardziej zaawansowanych modeli z wykorzystaniem dodatkowych klocków i elementów do budowania dynamicznych robotów i innowacyjnych konstrukcji. Zestaw umożliwia dodatkowe 10 godzin zajęć, w ciągu których uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności STEAM w praktycznych i kreatywnych projektach. Zestaw rozszerzający, podobnie jak zestaw podstawowy, przeznaczony jest dla starszych uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Lekcje z z zestawem rozszerzającym LEGO® SPIKE™ Prime to jeszcze więcej angażujących aktywności, testowania i udoskonalania projektów oraz rozwijania umiejętności współpracy, prezentacji i budowania kompetencji STEAM w szkole. Zestaw zawiera się aż 603 elementów, między innymi duże koła, czujnik koloru i duży silnik, pozwalające na budowanie fascynujących modeli na lekcjach stacjonarnych, zdalnych i hybrydowych.

Kup teraz

Dowiedz się więcej o zestawie LEGO® Education SPIKE™ Prime

Pobierz aplikację
Wymagania techniczne sprzętu
Wsparcie dla nauczyciela
Samouczek - jak zacząć?
Scenariusze lekcji
lego education spike prime lekcja programowania w szkole

Zobacz inne rozwiązania LEGO® Education do przedmiotów STEAM w szkole

LEGO® Education WeDo 2.0.

Intuicyjne wprowadzenie do programowania i przedmiotów STEAM

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3

Zaawansowana pomoc dydaktyczna do programowania i robotyki

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.