LEGO® DUPLO® Zestawy rozszerzajace

Daj dzieciom jeszcze więcej możliwości nauki przez zabawę

Zestawy rozszerzające LEGO® DUPLO® dla przedszkoli to doskonałe uzupełnienie zajęć o kolejne atrakcyjne elementy do edukacyjnej zabawy w sali. Wybierz jeden z zestawów rozszerzających LEGO® DUPLO® i spraw, by przedszkolaki zdobywały jeszcze więcej wiedzy każdego dnia. Zestawy zawierają materiały dla nauczycieli, wspierające wdrażanie ciekawych aktywności na zajęciach. Zestaw LEGO® DUPLO® Rury zapewni jeszcze więcej możliwości budowania w sali, LEGO® DUPLO® Ludziki zachęci najmłodszych do odgrywania ról i współpracy, a LEGO® DUPLO® Litery będzie wspierać umiejętność czytania.

LEGO® DUPLO® Rury

Zainspiruj przedszkolaków do konstruowania i obserwacji

Pozwól dzieciom odkryć świat fascynujących budowli z rur i obręczy, dzięki tworzeniu ciekawych konstrukcji z wykorzystaniem zestawu LEGO® DUPLO® Rury. Atrakcyjne elementy pozwolą najmłodszym tworzyć fantazyjne zwierzęta, symetryczne modele i rozwijać orientację przestrzenną dzięki ćwiczeniom z piłeczką, dołączoną do zestawu. Podczas zabawy zestawem dzieci nauczą się dzielić materiały na kategorie według określonych atrybutów (kształtu, wielkości czy koloru), poznają proces projektowania, rozwiną zdolności manualne oraz poznają myślenie skutkowo-przyczynowe. LEGO® DUPLO® zestaw rozszerzający Rury zawiera 150 elementów, w tym kolorowe klocki, rury, drzwi i obręcze; kartę „Pierwsze kroki” oraz 6 kart inspiracji, które umożliwiają zbudowanie ciekawych modeli.

LEGO® DUPLO® Litery

Rozwiń kompetencje językowe przez zabawę

Pomóż dzieciom rozwijać umiejętności językowe i społeczne oraz zwiększyć pewność siebie dzięki edukacyjnej zabawie. Z zestawem rozszerzającym LEGO® DUPLO® Litery przedszkolaki poznają litery angielskiego alfabetu, nauczą się rozpoznawania fonemów w słowach oraz nabędą umiejętności opisywania poprzez odpowiadanie na pytania pomocnicze. Zestaw LEGO® DUPLO® Litery zawiera 130 elementów, kartę „Pierwsze kroki” z pomysłami na ciekawe zajęcia oraz 4 dwustronne karty inspiracji do wykorzystania w przedszkolu.

LEGO® DUPLO® Zwierzęta

Pozwól dzieciom odkryj fascynujący świat zwierząt

Poznaj zestaw rozszerzający LEGO® DUPLO® Zwierzęta, dzięki któremu dzieci nauczą się kategoryzowania i sortowania, a także rozwiną umiejętności językowe i społeczne. Dzięki zabawie zestawem dzieci nauczą się opowiadać o ulubionych zwierzętach, środowisku w którym żyją, czy charakterystycznych dla nich cechach. Bogata zawartość zestawu LEGO® DUPLO® Zwierzęta  (aż 91 elementów, w tym 40 figurek zwierząt) pomoże przedszkolakom zrozumieć koncepcje mierzenia w oparciu o nietypowe jednostki miary i kreatywnie wyrażać siebie poprzez piosenki i opowieści. Karta „Pierwsze kroki” i 4 dwustronne karty inspiracji będą stanowić wsparcie dla nauczyciela w prowadzeniu angażujących i ciekawych zajęć w przedszkolu.

LEGO® DUPLO® Ludziki

Pomóż dzieciom poznać społeczeństwo

Zestaw rozszerzający dla przedszkoli LEGO® DUPLO® Ludziki jest wyposażony w dużą ilość postaci i elementów, dzięki którym dzieci poznają różne zawody, zrozumieją, czym jest różnorodność w strukturze rodziny, a także poznają role i obowiązki osób w swojej społeczności. Zestaw jest wyposażony w 44 elementy (w tym 26 figurek LEGO DUPLO®), kartę „Pierwsze kroki” z pomysłami na początkowe zabawy oraz 4 dwustronne karty inspiracji do budowania różnych sytuacji z życia społeczeństwa. Dzięki zabawie z zestawem LEGO® DUPLO® Ludziki przedszkolaki nauczą się jasno wyrażać myśli i pomysły, współpracować oraz rozwiną wyobraźnię i kreatywność.

LEGO® DUPLO® Zestaw kreatywny

Uwolnij kreatywność przedszkolaków

Zestaw rozszerzający LEGO® DUPLO® Zestaw Kreatywny zachęci dzieci w przedszkolu do twórczego wyrażania siebie i rozwinięcia umiejętności motorycznych podczas budowania, przebudowywania i tworzenia modeli od nowa! W zestawie znajduje się aż 160 kolorowych elementów oraz 6 dwustronnych kart inspiracji z pomysłami na przykładowe budowle z klocków, dzięki czemu dzieci będą mogły cieszyć się długotrwałą i kreatywną zabawą w przedszkolu. Karta „Pierwsze kroki” z propozycjami pierwszych edukacyjnych zabaw pozwoli rozwijać u dzieci kompetencje językowe, wyobraźnię oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Podczas zabawy zestawem LEGO® DUPLO® Zestaw Kreatywny dzieci usprawnią ponadto kompetencje odgrywania ról, współpracy w grupie oraz umiejętności obserwowania i opisywania zaobserwowanych rzeczy.

LEGO® DUPLO® Płytki do budowania

Jeszcze więcej możliwości zabawy

Rozszerz możliwości rozbudowywania tworzonego przez dzieci świata za pomocą płytek do budowania LEGO® DUPLO®. Dwie duże plansze (czerwona i zielona) do tworzenia ciekawych konstrukcji z klocków pasują do wszystkich zestawów LEGO® DUPLO®: edukacyjnych oraz rozszerzających. Zielona płytka będzie stanowić idealną bazową podkładkę do budowania ogrodów i lasów, podczas gdy czerwona może stanowić idealny początek do stworzenia kreatywnych i fantazyjnych projektów, w których jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia najmłodszych!

Zobacz inne rozwiązania LEGO® DUPLO® dla przedszkoli

LEGO® DUPLO® Mój Świat XL

Odgrywanie ról w świecie rzeczywistym

LEGO® DUPLO® Coding Express

Intuicyjne wprowadzenie do kodowania

LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje

Odkrywanie świata emocji i rozwój empatii

LEGO® DUPLO® Story Tales – Opowieści

Kompetencje językowe i rozwój społeczno-emocjonalny

Kontynuuj edukację STEAM z zestawami LEGO® Education

LEGO® DUPLO® Coding Express

STEAM i kodowanie w przedszkolu

LEGO® Education WeDo 2.0

Edukacyjne projekty z elementami programowania

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Inteligentne oprogramowanie i intuicyjna nauka STEAM w szkole

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3

Zaawansowana pomoc dydaktyczna do programowania i robotyki

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.