Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Program Maluch PLUS 2020

Szanowni Państwo, informujemy iż 2 października oficjalnie ogłoszono założenia programu ,,Maluch+” na rok 2020, dzięki któremu gminy mogą wnioskować o wsparcie finansowe instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Przypominamy, że wnioski o dofinansowanie w ramach programu Maluch PLUS można składać do 13 listopada 2019 roku.

Maluch PLUS to program mający na celu wsparcie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3: żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Wnioski o dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów można zgłaszać do 13 listopada.

Dodatkowe środki z pewnością przyczynią się do wzrostu komfortu i jakości edukacji dzieci przebywających w żłobkach i klubach malucha.

 

Edycja 2020 programu Maluch PLUS składa się z trzech modułów, w ramach których będą dofinansowywane działania w ramach programu.

  • Moduł 1a  – dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki i ich funkcjonowania, oraz tworzenia miejsc opieki na terenie gmin, w których nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego
  • Moduł 1b – dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki i ich funkcjonowania, a także samego tworzenia miejsc na terenie tych gmin, w których w momencie składania oferty konkursowej:

1)   funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce, a wnioskowana kwota dofinansowania na tworzenie nowych miejsc opieki w gminie nie przekracza 5 mln zł

2)   nie funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce, ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie lub wnioskowana wysokość dofinansowania na tworzenie nowych miejsc opieki w gminie przekracza 3 mln zł

  • Moduł 2 – dofinansowanie funkcjonowania miejsc utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego z udziałem wcześniejszych edycji programu.
  • Moduł 3 – dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki dla podmiotów prywatnych. O dofinansowanie do tworzenia miejsc opieki dla dzieci pracowników w mogą ubiegać się pracodawcy oraz podmioty współpracujące z pracodawcami.

 

Kwota dofinansowania

Na realizację programu Maluch PLUS 2020 przeznaczono aż 400 mln zł.

Termin składania wniosków

Oferty w ramach programu MALUCH PLUS 2020 można składać do 13 listopada. Wnioski przyjmowane są w formie pisemnej albo elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Należy je kierować do właściwego Urzędu Wojewódzkiego ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona będzie lub jest instytucja opieki.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu dla wszystkich modułów zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do 29 stycznia 2020 roku.

Oferta Moje Bambino – w trosce o najmłodszych

Zachęcamy do zapoznania z szeroką ofertą produktów i wyposażenia przeznaczonego dla dzieci do lat 3 w ofercie Moje Bambino. Gwarantujemy najszerszą gamę produktów koniecznych do wyposażenia żłobków i klubów malucha. Zapewniamy pomoc i wsparcie poparte wieloletnim doświadczeniem. Przedstawiony pakiet zawiera m.in. stoliki i krzesełka do karmienia, przewijaki i szafki na nocniki, szafy na pościel i łóżeczka, szatnie, miękkie poduchy i kąciki manipulacyjne, wózki do przewożenia dzieci.

Specjalnie w związku z programem stworzyliśmy także nowy katalog Maluch + 2019/2020, którego bogata oferta spełnia warunki realizacji rządowego programu Maluch+.

Zachęcamy do sprawdzenia Pakietu wyposażenia do żłobków oraz klubów malucha oraz czerpania inspiracji aranżacjami sal żłobkowych. 

 

Odpowiedź do artykułu “Program Maluch PLUS 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *