Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w placówkach edukacyjnych.

 

21 i 22 stycznia to ważne daty. Obchodzimy wówczas kolejno Dzień Babci i Dzień Dziadka – najbliższych, którzy odgrywają wielką rolę w życiu i rozwoju dzieci. Dziadkowie kochają, rozpieszczają, a kiedy trzeba, wspierają swoje pociechy dobrym słowem. Są niezastąpieni. Są to również ważne dni w życiu przedszkoli i szkół – z tej okazji dzieci wraz z wychowawcami przygotowują uroczystości, aby podziękować i docenić swoich dziadków. Mogą one przybierać różnorakie formy: przedstawienia artystyczne, występy recytatorskie lub muzyczne. Świetnym pomysłem, aby docenić swoich dziadków, jest również przygotowanie i wręczenie im własnoręcznie wykonanych upominków. Jest to także dobra okazja, aby dzieci rozwijały swoje umiejętności motoryczne. Dzień Babci i Dziadka obchodzimy co roku, a co za tym idzie wymyślenie oryginalnego pomysłu na podarunek może stanowić wyzwanie. Dlatego poniżej przedstawiamy Wam propozycje prac plastycznych, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach seniorów.

 

Praca plastyczna – Wianek z kwiatów

Aby przygotować tę pracę plastyczną wystarczy zaopatrzyć się w zestaw kreatywny – Papierowe wianki z kwiatów. Poszczególne elementy zestawu można dowolnie ze sobą łączyć, dzięki czemu dzieci stworzą wianek, używając swoich ulubionych kombinacji kolorów.

 

Praca plastyczna – Tulipan origami

Do wykonania tej pracy plastycznej wystarczy zakupić Tulipan origami. Korzystając z techniki origami dzieci mogą rozwijać swoje możliwości motoryczne i kompozycyjne, a niski poziom trudności tej pracy plastycznej nie będzie stanowił problemu nawet dla najmłodszych. Po wyszukaniu produktu na stronie sklepu www.mojebambino.pl widoczna jest instrukcja składania tulipanów z origami.

Praca plastyczna – Porter babci

Aby wykonać tę pracę plastyczną należy wyposażyć się w zestaw Porter Babci, w skład którego wchodzą: duży mix kółek do origami, taśma dwustronna, i trzy rodzaje dziurkaczy (motyl, kwiatek i gwiazdka). Żeby wykonać porter babci należy kolejno:
1. Na żółte kółko nakleić oczy, policzki i usta, aby powstała buzia.
2. Od spodu buzi po bokach przykleić po jasnym kółku w odpowiednim kolorze. Dwa złożone kółka przykleić na górze, aby przygotować fryzurę babci.
3. Dwa niebieskie złożone kółka przykleić w formie kołnierzyka. Ozdobić wzorem z dziurkacza.
4. Można udekorować portret wzorami z dziurkaczy, dodając biżuterię (np. kolczyki, broszka, spinki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *