Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Prosta matematyka z programem Matematyka. To rozumiem!

Matematyka to przedmiot, które jedne dzieci uwielbiają, a drugie nienawidzą. Dzieci z umysłem ścisłym z łatwością opanowują materiał, zaś humaniści mają ogromny problem z opanowaniem i zrozumieniem materiału. Z myślą o dzieciach, dla którym matematyka stanowi nie lada wyzwanie stworzony został Multimedialny Program do nauki matematyki, do zastosowania z dziećmi w klasach 1 – 3.

 

Nauczyciele wykorzystując program na swoich lekcjach mogą obserwować radość jaka płynie z nauki z wykorzystaniem programu, który umożliwia przekaz wiedzy w całości dostosowanej do założeń podstawy programowej.

Wiedząc jak wiele programów do nauki matematyki jest dostępnych na rynku twórcy programu udostępnili bezpłatną wersję demonstracyjną do przetestowania na lekcji. Kilka plansz ekranu pozwala przeprowadzić lekcję i ocenić jego efektywność.

Pogram Matematyka. To rozumiem? zawiera:

  • ponad 460 lekcji o różnej tematyce i fabule,
  • angażujące ćwiczenia, które można wykorzystać na tablicach interaktywnych, komputerach i tabletach
  • online jak i offline.

Co więcej, do zestawu dołączonych jest ponad 70 wydrukowanych kart prac oraz plik w formacie pdf. z kartami pracy do wydrukowania.

Ważnym elementem programu są również dołączone do zestawu przewodniki metodyczne dla nauczyciela, bogate w wiedzę merytoryczną i wartościowe wskazówki oraz pomoce tradycyjne, pozwalające dodatkowo urozmaicić lekcję.

 

Mając na uwadze, że język angielski stanowi podstawę w XXI wieku, a jego opanowanie daje szansę na lepszy start na rynku pracy, do każdego działu dołączona została jedna lekcja matematyki w języku angielskim, słowniczek użytecznych wyrazów oraz zagadnienia podane w języku angielskim.

Program oferuje wiele możliwości zastosowania, z jego wykorzystaniem nauczyciel z łatwością powtórzy opanowany materiał z całą klasą w atrakcyjny sposób. Program umożliwia między innymi zorganizowanie zawodów drużynowych polegających na rozwiązywaniu zadań na tablicy multimedialnej.

Bardzo istotnym atutem programu „Matematyka. To rozumiem!” jest oparcie jego założeń na najnowocześniejszej metodologii, dzięki której Uczniowie poznają i zrozumieją rolę matematyki w codzienności. Korzystając z programu dzieci eksperymentują z liczbami i uczą się, że dobry wynik może zostać otrzymany różnymi sposobami.

 

Opracowała:

Aleksandra Pełka, pedagog, kulturoznawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *