Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Nowoczesny instrument Musicon

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić niezwykłą pomoc dydaktyczną Musicon. Produkt całkiem niedawno trafił na rynek edukacyjny, a już podbija serca dzieci i nauczycieli. Musicon, bo o nim mowa to interaktywny instrument muzyczny, który umożliwia swobodną zabawę dźwiękiem.

Musicon został stworzony z myślą o dzieciach i dla dzieci. Stanowi formę zabawy, podczas której Użytkownicy rozwijają kreatywność i ćwiczą percepcję słuchową. Musicon to analogowe urządzenie, które pozwala zachować równowagę w świecie opanowanym przez urządzenia cyfrowe.

Urządzenie przyjmuje postać drewnianego walca, do którego umieszczane są instrumenty muzyczne. Najważniejszą składową instrumentu stanowią guziczki/ wypustki umieszczone po całej powierzchni instrumentu. Każdy z guzików jest nutą, a rzędy guzików to linie pięciolinii. Musicon po uruchomieniu obraca się wokół własnej osi, a podczas obrotu z instrumentu wydobywają się dźwięki (zakodowane przez wcześniejsze wciśnięcie guzików).

Musicon stanowi pomoc dydaktyczną na najwyższym poziomie. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, znajdzie zastosowanie na zajęciach w przedszkolu i szkole. Zestaw Musicon EDU zawiera komplet materiałów niezbędnych do przeprowadzania zajęć dla dzieci już od 4 roku życia.

Zestaw Musicon EDU zawiera:

  • Musicon
  • 5 instrumentów (dodo, dzwonki C-C, bębenek, młynek, dzwonki D-G)
  • Gry oraz przewodnik dla nauczyciela
  • Dostęp do materiałów online – 15 scenariuszy zajęć wraz z kartami pracy
  • Drukowany podręcznik nauczyciela, skrypty lekcyjne, notatnik, taśmy, system gamifikacyjny
  • Materiały do wydruku
  • 3 pacynki
  • Szkolenie z certyfikatem 6h dla 2 osób.

Musicon wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Z jego wykorzystaniem rozwiniesz zdolności emocjonalne dziecka, nauczysz je myślenia projektowego oraz rozwiniesz zdolności z obszaru małej motoryki. Dodatkowo, lekcje z użyciem Musiconu będą stanowić cenne wsparcie w nauce matematyki.

Działanie Musiconu opiera się na stymulowaniu 3 zmysłów:

dotyku, poprzez naciskanie guzików z odpowiednim naciskiem,

 słuchu, odsłuchując własnych kompozycji, tworząc utwory, spontanicznie bawiąc się muzyką

wzroku, obserwując działanie instrumentów

Dołączony do zestawu podręcznik metodyczny wraz z obudową merytoryczną, w skład którego wchodzą gotowe scenariusze zabaw i lekcji pozwala nauczycielom w pełni wykorzystać potencjał produktu.  Opracowane przez ekspertów, dydaktyków i metodyków skrypty zajęć, uczynią zajęcia ciekawsze. A wielość możliwości instrumentu przyniesie niesamowite korzyści dydaktyczne i terapeutyczne.

 

 

Opracowała:

Aleksandra Pełka: pedagog, kulturoznawca, animator społeczno-kulturalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *