Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Kącik do relaksu

Nie od dziś wiadomo, że poczucie spokoju i odprężenia korzystnie wpływa na życie człowieka. Zarówno dorośli, jak i dzieci potrzebują miejsca do relaksu, które ułatwi im odpoczynek i pomoże uporać się z emocjami.

 

W terapii Integracji Sensorycznej taką funkcję pełnią kąciki relaksu. To właśnie w nich, znużone i przemęczone dzieci mogą w komfortowych warunkach odetchnąć od natłoku wrażeń.

Aby stworzyć kącik do relaksu nie potrzeba oddzielnej sali, wystarczy wydzielić pewną przestrzeń w większym pomieszczeniu i umieścić w niej kilka ważnych elementów wyposażenia. Ważne, aby w kąciku do odpoczynku znalazły się wygodne kanapy, fotele, czy gruszki rehabilitacyjne. Miękkie siedziska oraz odpowiednia ilość materaców i poduszek, pozwoli dzieciom, które odczują w danym momencie taką potrzebę położyć się i zrelaksować.

Warto również umieścić elementy świetlne, które wprowadzą w przyjemny nastój, przynosząc ulgę i odprężenie. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie szafek kryjówek, dzięki którym dzieci w chwilach zmęczenia czy też nadmiernego pobudzenia będą mogły wycofać się na chwilę z zabawy i odizolować od gwaru panującego w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *