Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Posiłek w szkole i w domu – pierwsze dotacje przyznane

Wyniki programy Posiłek w domu i szkole”

 

Pragniemy poinformować, że znane są już listy szkół, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Posiłek w domu i szkole”.

Od 1 stycznia 2019 r. organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej miały możliwość ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Finansowanie z środków budżetu państwa, ma na celu zapewnienie dzieciom posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej oraz warunków jego spożywania.

Fundusze przeznaczone mogą zostać na stworzenie od podstaw, doposażenie, adaptację lub poprawę standardu stołówek szkolnych. Rząd ustanowił program na lata 2019-2023 i przeznaczył na ten cel 200 ml zł – po 40 mln zł rocznie. Placówki wnioski mogły składać do dnia 30 kwietnia 2019 r. Pierwsze wyniki programu zaczęły pojawiać się na stronach Kuratoriów Oświaty odpowiednich dla danych regionów.

Szkoły, którym przyznano dofinansowanie zachęcamy do zapoznania się ze specjalną ofertą dedykowaną programowi „Posiłek w domu i szkole” oraz katalogiem „Stołówka, jadalnia, kuchnia”.

Katalog kierowany jest do wszystkich, którzy otrzymali dofinansowanie, myślą o doposażeniu stołówki szkolnej lub też planują wziąć udział w programie w kolejnym roku stworzona została oferta wyjątkowych, trwałych produktach w atrakcyjnych cenach.

Przygotowane zostały gotowe rozwiązania stołówkowe, co stanowi znaczne ułatwienie dla osób, które będą dopiero tworzyły tego rodzaju miejsce w swojej placówce. Szkoły chcące odświeżyć lub doposażyć swoje stołówki też znajdą odpowiednie wyposażenie, które z pewnością przypadnie do gustu uczniom.

 

W ofercie znajdą Państwo:

Meble stołówkowe o różnorodnych kształtach, które przystosowane są do wieku uczniów oraz spełniające wymagania ergonomiczne. Oferowane meble wpłyną na komfort jedzenia oraz odpoczynku w tej strefie. Warto dodać, że znajdują się specjalne stoły odporne na zniszczenia, amortyzujące uderzenia przedmiotów, a także wpływające na zmniejszenie hałasu podczas posiłku – ciche stoły.

Meble uzupełniające, zapewniające przechowywanie zastawy stołowej lub sprawdzające się jako wypełnienie kącików kuchennych.

Mobilne zestawy, dzięki którym w szybki i prosty sposób można stworzyć stołówkę w placówce, gdzie brakuje miejsca na stworzenie odrębnej strefy jadalnej. Rozwiązanie to sprawdzi się także w tradycyjnej stołówce.

– Szeroki wybór naczyń stołowych wykonanych z różnych materiałów (melaminy, szkła hartowanego, szkła fluorokrzemianowego). Oprócz tego występujące w różnorodnej kolorystyce, przyciągającej uwagę uczniów oraz zachęcającej ich do spożywania ułożonych na nich posiłków. W skład naczyń stołowych wchodzą też sztućce ze stali nierdzewnej, które mają do wyboru gładką powierzchnię lub grawerowaną.

Sprzęty kuchenne, których nie może zabraknąć w stołówce szkolnej. Tutaj wyróżnić można termosy, pojemniki termoizolacyjne, dzbanki, pojemniki, wózki kuchenne, stoły kuchenne, zlewy, kuchnie gazowe i elektryczne, piece konwekcyjne i patelnie, zmywarko-wyparzarki, garnki, szafy chłodnicze. Wszystko to co niezbędne jest do ugotowania posiłków i ich przechowywania.

środki sanitarne i pojemniki na odpadki, w które placówka może również zaopatrzyć się w ramach projektu.

 

Zachęcamy do kontaktu z Przedstawicielami Handlowymi oraz Biurem Obsługi Klienta sklepu Moje Bambino.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *