Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Prace plastyczne na Święta Bożego Narodzenia do przedszkola i szkoły

Święta są już naprawdę blisko. Ten ważny okres stanowi bardzo istotne miejsce w kalendarzu każdego żłobka i przedszkola. W oczekiwaniu na święta nauczyciele wykonują z dziećmi prace plastyczne i dekoracje świąteczne.

Prace plastyczne można wykonywać wykorzystując do tego różne materiały i techniki , najbardziej popularne są prace plastyczne takie jak:

  1. Dekoracje wykonywane z patyczków
  2. Dekoracje na okna
  3. Kartki świąteczne
  4. Wydzieranki
  5. Ozdoby z drucików kreatywnych
  6. Ozdoby wykonane z użyciem włóczki

 

W dzisiejszym wpisie prezentuję zbiór pomysłów na świąteczne ozdoby. 

Szopka z drewnianych patyczków

Do wykonania pracy konieczne jest wcześniejsze zgromadzenie niezbędnych materiałów. Do wykonania pracy potrzebne są: patyczki drewniane, klej na gorąco lub inny klej do drewna oraz farby, najwygodniej będzie zaopatrzyć się w tempery. Na początki sklejamy ze sobą cztery rogi patyczków, tak aby utworzyły kwadrat. Następnie sklejamy ze sobą w kształt niedomkniętego trójkąta dwa patyczki, które będą stanowić daszek. Doklejamy daszek do podstawy, czyli kwadratu. Na koniec malujemy patyczki według wybranych przez siebie kolorów. Aby szopka nabrała niepowtarzalnego charakteru warto przymocować do niej postaci Józefa i Maryi.

Mikołaj i choinka z włóczki 

Wykonujemy za pomocą gotowego zestawu – idealne dla najmłodszych dzieci. Pamiętajcie, że pompony dzieci z łatwością wykonają samodzielnie

Bombka z papieru

Na początku dzieci muszą wyciąć po 4 paski z dowolnego, wybranego przez siebie koloru. Następnie delikatnie zginamy każdy z pasków w połowie, zaznaczając w ten sposób miejsce sklejenia. Kolejny krok polega na sklejeniu ze sobą dwóch pasków pod kątem prostym w miejscu zagięcia. To samo wykonujemy z kolejnymi dwoma paskami, po czym wszystkie końce pasków sklejamy ze sobą w jednym miejscu. Na sam koniec wycinamy z kartonu rogi renifera i przyklejamy je do utworzonej bombki.

 

Po więcej inspiracji na prace plastyczne zapraszamy na stronę https://mojebambino.pl/5315-prace-plastyczne-boze-narodzenie

 

W oczekiwaniu na święta warto także zaproponować dzieciom napisanie listu do świętego Mikołaja. Ten symboliczny gest wiele znaczy dla najmłodszych. Poniżej prezentuję i zachęcam do pobierania wzoru listu do Świętego Mikołaja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *