Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Dekoracje na Święta Bożego Narodzenia do przedszkola i szkoły

Święta Bożego Narodzenia to piękny i niepowtarzalny czas. To chwila, na którą z utęsknieniem czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Moment oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, to okres wypełniony radosnymi przygotowaniami. Czekając na nadejście świąt Bożego Narodzenia Nauczyciele wraz z podopiecznymi wykonują różnego rodzaju dekoracje. Dzięki nim, klasy i sale zyskują wyjątkowy klimat.

 

Praca przy tworzeniu ozdób niesie ze sobą wiele korzyści. Poza wspaniałą zabawą dostarcza wiele okazji do rozmów na temat znaczenia świąt Bożego Narodzenia, a czas spędzony podczas wspólnego dekorowania umacnia więzi między uczniami. W przedszkolach i szkołach czas świątecznego oczekiwania, poprzedza odpowiednie przygotowanie placówki. Dzieci wraz z nauczycielkami dekorują przedszkole stworzonymi wcześniej dekoracjami, ubierają choinkę oraz wykonują świąteczne upominki dla bliskich.

Młodsze dzieci wykonują podstawowe ozdoby, takie jak łańcuchy z pasków kolorowego papieru, a starsze bardziej skomplikowane ozdoby, które wymagają większej sprawności manualnej.

Warto zapoznać się z propozycjami prac plastycznych i ozdób Bożonarodzeniowych dostępnych na stronie Moje Bambino. Wśród propozycji dla najmłodszych dzieci, które z powodów bezpieczeństwa nie powinny korzystać z nożyczek czy klejów, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie drucików kreatywnych. Wykorzystując druciki oraz papierowy stożek Twoi podopieczni z łatwością stworzą własne choineczki. Stożek ze styropianu należy okleić taśmą dwustronną, a następnie udekorować według inwencji dzieci. Dekorowanie dostarczy dzieciom wiele wrażeń i sprawi, że każdy stworzy coś jedynego w swoim rodzaju i niepowtarzalnego.

Kolejną propozycją dekoracji na Święta Bożego Narodzenia z wykorzystaniem drucików kreatywnych będzie wykonanie świątecznej bombki.  Do jej wykonania potrzebna będzie styropianowa bombka, klej na gorąco lub taśma dwustronna oraz druciki kreatywne. Styropianową kulkę należy okleić klejem bądź taśmą klejącą po całej powierzchni, a następnie do oklejonej kulki przymocować zwinięte w ślimaki druciki. Na sam koniec należy uformować ucho bombki, ozdobić kokardką i dokleić.

 

Po więcej dekoracji zapraszamy na stronę Moje Bambino, do zakładki inspiracje. Na stronie znajduje się mnóstwo pomysłów na prace plastyczne do przedszkola i szkoły. Zarówno ozdób, do udekorowania placówki, jak i ciekawych i rozwijających zajęć plastycznych dla Uczniów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *