Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Aranżacja sali doświadczania świata

Aranżacja sali doświadczania świata

Salą doświadczania świata nazywamy specjalnie wyodrębnione i zagospodarowane  pomieszczenie przeznaczone do terapii integracji sensorycznej. Należy dołożyć wszelkich starań, aby było ono wyposażone w niezbędne urządzenia przeznaczone do stymulowania i rozwoju zmysłów. Należy stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie czuło się bezpiecznie, żeby za pomocą efektów świetlnych i łagodnych wibracji pobudzać podstawowe zmysły dziecka.

Taką też salę stanowi poniższa aranżacja. Opracowana przez ekspertów i terapeutów, znających doskonale potrzeby dzieci stanowi przykład odpowiednio zagospodarowanej sali integracji sensorycznej.

Pobyt w tak zagospodarowanej sali z pewnością dostarczy dzieciom z zaburzeniami przetwarzania zmysłowego wiele, różnych bodźców, które będą przez nich poznawane, badane i kontrolowane za pomocą wszystkich zmysłów.

Jeśli jesteś terapeutą integracji sensorycznej i poszukujesz więcej pomysłów na aranżację sal przeznaczonych do terapii, koniecznie odwiedź stronę https://www.integracjasensorycznasi.pl/sale-si-2/

Na stronie odnajdziesz również cenne porady, inspiracje, skuteczne metody i narzędzia do pracy z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensoryczne. Wejdź, zobacz, zainspiruj się. www.integracjasensorycznasi.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *