Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Dzień mamy w przedszkolu i szkole

Dzień Matki obchodzony zawsze 26 maja to jedno z ważniejszych świąt w ciągu całego roku

 

To dzień kiedy możemy pokazać jak bardzo kochamy, szanujemy i dziękujemy za wszystko naszym rodzicielką. W szkołach i przedszkolach również od zawsze intensywnie celebruje się ten wyjątkowy Dzień. Jest to dzień wypełniony kwiatami, samodzielnie wykonywanymi upominkami oraz serdecznymi życzeniami Przedszkolaki obdarowują swoje mamy laurkami, a uczniowie własnoręcznie wykonanym prezentem. Uroczystościom tym towarzyszą wiersze, piosenki, kwiaty, a wszystko to płynące prosto z serca.

Samodzielnie tworzenie dekoracji pozwala na nadanie prezentowi indywidualnego charakteru, a otrzymanie takiego prezentu zawsze wywołuje u rodziców wzruszenie. Dzieci mają okazję do całkiem nowych możliwości wyrażenia uczucia, w sposób twórczy i kreatywny. Na stronie Moje Bambino znajduje się specjalna kategoria produktów, która zawiera szeroki wachlarz ozdób i produktów do samodzielnego dekorowania, które wzbogacą każdą pracę plastyczną, a mali artyści będą mieli niepowtarzalną okazję do stworzenia dzieł, które będą mogły podarować najukochańszym mamom. W tym miejscu odnajdziecie całą gamę przedmiotów do ozdabiania, wśród których znajdują się między innymi figurki, ramki, pudełka, szkatułki i doniczki w wielu rozmiarach oraz kształtach czy tekstylia do zdobienia farbami.

 

Jeśli szukacie pomysłu, co możecie wykonać wraz ze swoimi podopiecznymi przedstawiam jedną z propozycji: samodzielnie wykonaną ramkę na zdjęcia.Do wykonania ramki potrzebujecie tylko kilku produktów, a efekt rozczuli każda mamę. Ramkę wykonujemy z kilku prostych krokach:

  1. Z tektury wycinamy prostokąt o wymiarach 17 x 22cm.
  2. Wewnątrz prostokąta wycinamy mniejszy o wymiarach 14 x 10cm
  3. Z papieru letnie motywy wycinamy ramkę tej samej wielkości.
  4. Dekorujemy według uznania za pomocą zestawu papierów letnie motywy.

 

 

Drugą propozycja jest upominek nieco bardziej użyteczny, mianowicie drzewko na biżuterię. Oczywiście również samodzielnie wykonane przez dziecko. Wchodząc w link odnajdziecie szablon do wydrukowania w celu stworzenia drzewka.

 

Życzymy udanej zabawy!

 

Opr. Aleksandra Pełka: pedagog, animator kultury, kulturoznawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *