Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Wygodne i praktyczne stoły i krzesła dla Twoich uczniów

Zadbaj o organizację przestrzeni szkolnej i przedszkolnej

 

Czemu to takie ważne? Ponieważ ma to ogromny wpływ na jakość i chęci do nauki!

Należy zatem zadbać o odpowiednie wyposażenie sali, zarówno w odpowiednie umeblowanie, sprzęty dydaktyczne, odpowiednie oświetlenie czy chociażby właściwą kolorystykę.

Kiedyś nie zwracało się w tak dużym stopniu uwagi na zasady oraz metody odpowiedniego dostosowania warunków pracy i nauki do indywidualnych właściwości psychicznych oraz fizycznych człowieka. Obecnie nastąpiła w tym temacie przeogromna zmiana! Dziś kładzie się nacisk na ochronę zdrowia już od najmłodszych lat. Co ciekawe, a z czego niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę – stosowanie się do zasad ergonomii daje możliwość wpływania na rozwój osobowości!

Dlatego większość placówek edukacyjnych zaopatruje swoje przedszkole w sklepie internetowym Moje Bambino. Są tam meble zaprojektowane w ergonomiczny sposób, które doskonale sprawdzą się podczas organizowania stanowiska pracy ucznia, a ich stoły i krzesła w pełni dostosowują się do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Zwrócenie uwagi na ergonomie stanowisku dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym to niezwykle ważny punkt, ponieważ to właśnie w tym wieku mamy największą możliwość kształtowania u dzieci prawidłowej postawy podczas pracy. Środowisko szkolne ucznia wymaga dostosowania się do konkretnych potrzeb ucznia i adekwatnie do tego dostosować odpowiednią wysokość wybieranych mebli.

Niestety nieodpowiednie dobranie mebli albo złe dostosowanie ich wysokości może negatywnie wpłynąć przede wszystkim na układ mięśniowo-kostny, a co za tym idzie niekorzystnie działać na kręgosłup oraz powodować zmęczenie. A zmęczenie uczniów oznacza spadek efektywności ich pracy przez co Nasza praca staje się  daremną…

Pamiętajcie!

Najważniejsze jest przestrzeganie kilku głównych zasad prawidłowego siedzenia przy biurku (zarówno pracy w szkole, jak i w domu).

– Stopy muszą spoczywać płasko na podłodze! –

I tu bardzo ważne jest dostosowanie wysokości siedziska do indywidualnych predyspozycji każdego dziecka. W momencie, kiedy siedzisko będzie za wysokie, dziecko nie będzie sięgało stopami do podłoża. W takiej sytuacji mogą wystąpić zaburzenia w układzie krążenia objawiające się drętwieniem nóg.

– Tylna część podudzia nie może dotykać krawędzi siedziska, natomiast przednia jego krawędź nie powinna uciskać na uda.

– Ponadto zadbajcie o odpowiednią wysokość blatu biurka

w przypadku zbyt wysoko umieszczonego blatu, za wysoko znajdują się również ramiona, co może wpływać na ból barków oraz karku, a w konsekwencji prowadzić nawet do zwyrodnienia kręgów szyjnych.

To co, na sam koniec jeszcze raz przypominam- Ergonomia stanowiska pracy ucznia jest najważniejsza! Postawiamy na dobre jakościowo, trwałe, wytrzymałe, ale przede wszystkim zaprojektowane w odpowiedni sposób meble!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *